Yatılı Yardımcı Bayan Nasıl Çalışır ? Görevleri Nelerdir ?

Sevgili, yardımcı bayan arıyorum diyen işverenlerimiz, Yatılı yardımcı bayan nasıl çalışır ? Görevleri Nelerdir? başlıklı yazımızda, sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz, yıllara dayanan bilgi ve deneyimlerimizi sunmak isteriz.

1991’den bu yana, yardımcı bayan ajansı olarak, binlerce insan tanıyıp içlerinden seçtiğimiz adayları, tüm güvenlik süzgeçlerimizden geçirip, kimlik bilgileri yanı sıra, aile özel hayatlarını da araştırarak, aklı başında insanlara iş bulmaktayız.

Yatılı Yardımcı Bayan Nasıl Çalışır ? Görevleri Nelerdir ?

Ailenizin ve yuvanızın merkezinde çalışacak ,yatılı yardımcı bayan ,çocuklarınızı ve tüm sevdiklerinizi gözünüz arkada kalmadan emanet edebileceğiniz güvenilirlikte olmalı, aynı zamanda tüm değerli varlıklarınızı ve malınızı emanet edebileceğiniz, güvenilir yatılı yardımcı olmalıdır.

Yatılı Yardımcı Bayan Nasıl Çalışır ? Görevleri Nelerdir ? sorularının cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

* Çalışan anne ve çalışan baba iseniz, yardımcı yatılı bayan, yemeklerinizi ve sofranızı hazırlamış bir şekilde sizi bekler. Günün yorgunluğu sofranızda ailenizle keyifli bir yemek eşliğinde giderebilirsiniz.

* Çalışan anne ve çalışan baba iseniz, çocuğunuz ya da çocuklarınız var ise, çocukların okul öncesi ve sonrası hazırlıklarını yapabilir. (kahvaltı, servise verme, servisten alma, yemek yedirme, oyun oynama ve ödevlerine destek olma gibi )

* Kirli çamaşırlarınızı, beyazlar, siyahlar (açık- koyu renkliler) ve hassas çamaşırları (yün, ipek, v.b.) grup halinde ayırarak yıkanmasını ve temizlenmesini sağlar. Tabii bunları yaparken, kıyafetlerin ters çevrilmesi ( yıpranmasını önlemek için), kıyafetlerin cep kontrolünün yapılması gerekir. Ayrıca yatak çarşaflarının ve yastık kılıflarının haftalık yıkanması ve havalandırılmasını görev haline getirir.

* Ütü yapar, özellikle çalışan kadınlar ve çalışan babalar için, iş hayatındaki görünümlerinde, ütü önemli bir detaydır.

* Yatılı yardımcı bayan; tuvalet, banyo, lavabo, ayna vb. yerlerin temizlenmesi,  kullanılan havlu, sıvı sabun, lavabo-pisuvar tablet, tuvalet kâğıdı vb. temizlik malzemelerinin kontrol edilmesi, eksiklerinin listelenmesi gibi günlük yapması gereken görevleri arasındadır.

* Cam, pencere,balkon, teras  gibi yerlerin belirli zamanlarda temizlenmesi

Yatılı Yardımcı Bayan Nasıl Çalışır ?

* Yatılı yaşlıya yardımcı; Referans verebilen tecrübeli yaşlı yardımcısı, daha öncesinde iş tanımıyla ilgili deneyime ve donanıma sahip yatılı yaşlı yardımcısı tercih edilmelidir. Yaşlının günlük ihtiyaçlarını karşılayacak, rutinine uyum sağlayan, ev ortamı ve sosyal hayatında ihtiyaçları doğrultusunda destek verebilecek, tecrübeli yatılı yaşlı yardımcısı tercih edilmelidir.

Yaşlı bakıcısının talimatları takip etmesi ve uygulaması, dakik, pratik, eli çabuk olması yaşlının kullandığı ilaçları saatinde ve gerektiği dozda verilmesi, yaşlı kişi veya kişilerin günlük rutinlerinin gözlenmesi, vaktinde kişisel ihtiyaçlarıyla ilgili gereksinimlerinde destek olabilme yeteneği olan bir yatılı yaşlı yardımcısı olmalıdır.

* Tecrübeli yatılı yaşlı yardımcısı düzenli, temiz ve hijyene önem veren, yaşlı ebeveynlerin günlük ev ortamında ev işleri, günlük toparlama, yemek yapımı gibi konularda destek olmalıdır. Yaşlının kişisel temizlik konusunda banyo, tırnak kesimi, saç ve cilt bakımı, diş fırçalama konusunda destek verendir. Yatılı yaşlı yardımcısı kişisel temizliğine özen gösteren, prezantabl, güler yüzlü, enerjik, pozitif güvenilir yaşlı yardımcısı olmalıdır.

Sizlere; Yatılı Yardımcı Bayan Nasıl Çalışır ? Görevleri nelerdir ? bilgiler sunduk; istediğiniz iş tanımında daha önce çalışmış; seyahat engeli olmayan; belirlediğiniz izin gününde izin kullanabilecek; aile kültürünüze benzeşen ailelerde çalışmış; adap ve inceliklere sahip; iş ahlakı olan; namuslu; aklı başında; gerçekten ihtiyacı olup; uzun vadeli bir ailede çalışmaya niyeti olan yatılı yardımcı bayan hizmetini meslek olarak gören tecrübeli yatılı yardımcı bayan ile çalışmak isterseniz; bizi arayabilirsiniz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 24.09.2020

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?