Yatılı yardımcı arayanların en önemli 6 endişesi !

Sevgili çalışan anneler ve ev hanımları, canınızı, evimizi emanet ettiğimiz ve hayatımızı kolaylaştırmak için ihtiyaç duyduğunuz, ev işlerine yatılı yardımcı bayan konusunda, ev hizmetlerine yardımcı bayan işe almadan önce, endişelerinizi anlıyoruz ve bu konuda, yatılı yardımcı arayanların en önemli 6 endişesi, şeklinde sizler için, ana başlıkları ile önerilerimizi kaleme aldık.

Yatılı yardımcı arayanların en önemli 6 endişesi !

Yatılı yardımcı arayanların en önemli 6 endişesi !
1 – Güvenilir yatılı yardımcı bayan olması;

Güven, hayatın her noktasında önemli olduğu kadar, özellikle ev işlerine yardımcı veya anne yardımcısı konusunda da, can alıcı önem taşır. Çünkü, insanların evi kalesidir. Bu kalenin sınırlarından içeri giren kişi, yatılı yardımcı bayan olsa dahi, güvenilirlik en önceliğiniz olmalıdır.

2 – Tecrübeli yatılı yardımcı bayan olması;

Referans verebilen, tecrübeli yatılı yardımcı bayan, daha öncesinde iş tanımıyla ilgili deneyime ve donanıma sahip olan, alaylı olup kendini yetiştirmiş, tecrübeli, deneyimli, bilinçli bir şekilde görevleri yerine getiren, yapacağı işi meslek olarak görmesi, yaptığı işin sorumluluğunun bilincinde olması ve işverenlerin ihtiyaçlarına cevap verebilen, tecrübeli ev işlerine yatılı yardımcı bayan olması çok önemlidir. Size sunacağımız tüm referanslı yatılı yardımcı bayanların referans kontrolleri detaylı olarak yapılmıştır ve arzu ederseniz sizlerde görüşüp emin olabilirsiniz.

3 – Uzun vadeli çalışacak yatılı yardımcı bayan olması;

Yapacağı işi meslek olarak görmesi, yaptığı işin sorumluluğunun bilincinde olması ve işverenlerin ihtiyaçlarına cevap verebilen, uzun vadeli çalışmasında hiçbir engel olmayan(sağlık veya ailevi), daha önceki çalıştığı ailelerde de uzun süreli çalışmış olmasına dikkat etmelisiniz.

4 – Kaliteli ve kapasiteli, yatılı yardımcı bayan olması;

Evinize alacağınız yardımcı bayan ile ilk görüşmeniz esnasında, uyumlu, hoşgörülü, güler yüzlü, sabırlı, saygılı, sorumluluk sahibi ve dikkatli olan, talimatları takip eden ve uygulayan, dakik, tertipli ve elinin çabuk olmasına, iletişim becerisinin olmasına dikkat etmelisiniz. Evdeki düzeni sağlaması ve devam ettirebilmesi için sistem kurması ve uygulayabilmesi gerektiğini bilen, ev işleri yapmaktan, keyif alan bir yardımcı olmasına dikkat etmelisiniz.

Peki bu özelliklerde yardımcıyı nasıl buluruz?

Görüşmelerdeki soru cevaplarından, daha önceki çalıştığı aile referanslarından ve en önemlisi, bizim gibi profesyonel bir firmanın doğru eşleştireceği yardımcı adaylarıyla görüşerek…

5 – Özel hayatı düzgün, yardımcı bayan olması;

Burada size verebileceğimiz en önemli tüyo, yardımcının referansları, referanslarıyla çalışma süreleri olacaktır. Uzun yıllarca ev işlerine yatılı yardımcı hizmeti veren çalışanın, ailesi de bu çalışma koşullarına alışmış ve bu konuda önünde engel taşımıyor anlamına gelir. Ailesinin iş ve hayat durumlarını sorgulamanızı öneririz. Ayrıca aile bireylerinin de kendine göre iş ve eğitim düzeni varsa, herkes birbirine saygılı bir durumdadır demektir.

6 – Yoğun iş temposu ve özel hayatınıza uygun, gerektiğinde esnek olabilecek, seyahat engeli olmayan, yatılı yardımcı olması;

Evinize, yatılı yardımcı bayan almadan önce, en uygun ve rahat edeceğiniz tercihlerinizi belirleyerek bu yola girmelisiniz. Çünkü, en başta konuşulan kanun olur ve ne sizi bunun değişmesini istersiniz, nede çalışan yardımcı bayan değişmesini ister. Fakat, yatılı ev hizmetlerinde çalışmak, şirkette veya ofiste çalışmak gibi değildir. Ev hizmetinde çalışan, çalıştığı ailenin, iyi gününde veya kötü gününde yanında olmayı ve işverenini sahiplenerek çalışmayı hedeflemelidir.

Bu konuda da, daha önce çalışmış, referanslı yatılı yardımcı, tecrübeli yardımcı ve bu işi meslek olarak gören yardımcılar ile tanışmalısınız. Gerektiğinde esnek olabilmek, karşılıklı bir fedakarlıktır. Fakat, siz işveren olduğunuz için, özellikle de çalışan bir aile iseniz, bu esneklik yardımlarına zaman zaman daha çok ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir. Yatılı yardımcı bayan seçim mülakatlarında, bu sorunuzu muhakkak soru listesine eklenmeli ve yardımcı adayının, bu sorunuza ilk tepkisini iyi ölçerek değerlendirmenizi öneririz.

29 yıllık yardımcı ajansı olarak, sizlere, yatılı yardımcı arayanların en önemli 6 endişesi ile ilgili bildiklerimizi aktarmaya çalıştık. Hayatınıza, düzeninize ve yaşam tarzınıza uygun, temiz, ahlaklı ve güvenilir, sizi yarı yolda bırakmayacak, evinizi ve ailenizi sahiplenecek, yatılı yardımcılar için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 15.10.2020

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?