Yatılı Yardımcı arayanların en önemli 10 endişesi !

Sevgili okurlarımız, yatılı yardımcı arayanların en önemli 10 endişesi ! başlıklı yazımızı, yatılı yardımcı iş tanımına uygun olarak, ailenin ev işlerine yatılı yardımcısı, her konuda beklentilerinizi karşılayabilen, ev personeli çalışanıdır.

Çalışma prensiplerine saygılı, bu işleri meslek olarak gören, uzun vadeli çalışmasında, herhangi bir özel bir sebebi veya sağlık problemi olmayan, kişisel temizliğine dikkat eden, işine ve işverenine saygılı, mesafesini koruyabilen, yemek, ütü, temizlik gibi, ev ile ilgili A’dan Z’ye tüm işlerden sorumlu, bütün bu görevlerini problemsiz yerine getiren yardımcıdır.

Yatılı Yardımcı arayanların en önemli 10 endişesi !

Yatılı Yardımcı arayanların en önemli 10 endişesi !

Gelin şimdi, siz işveren ailelerin, evine yatılı yardımcı arayışındayken, neler için endişe duyuyor bir bakalım;

1 – Güvenlik; Güvenilir yatılı yardımcı olması

Önce güvenilirlik hususu, yani bütün kimlik araştırmaları yapılmış, yeri yurdu belli, yaşam düzeni belli olan, sabıka kaydı ve ikametgah bilgileri açısından herhangi bir sıkıntısı olmayan, yatılı yardımcı bayan olmasıdır.

2 – İşbilen ve düzen bilen, tecrübeli yatılı yardımcı olması

İşverenin beklentilerini karşılayabilecek, yeterli tecrübeye sahip, evde en önemli detaylar olan, mutfağın düzeni, gardırop düzeni, banyo düzeni, sofra düzeni, servis, misafir karşılama ve ağırlama gibi işlerde de tecrübeli yatılı yardımcı olmasıdır.

3 – Referanslı yatılı yardımcı olması

Yatılı yardımcı, evle ilgili A’dan Z’ye her şeyden sorumludur. Temizlik, tertip düzen ve yemek konusunda tecrübeli, daha önce çalışmış,  referanslı yatılı yardımcı olup, iş öğretmeye ve göstermeye uğraşmadan hizmet alabileceğiniz, referanslı yatılı yardımcı olmasıdır.

4 – Saygılı ve mesafesini koruyabilen yatılı yardımcı olması

Ailenizin merkezinde olacak yatılı yardımcı, sizin yaşantınız ile ilgili herşeye şahit olur ve sizinle ortak yaşar. Bu noktada, aile içindeki tüm özel durumlara karşı saygılı, nerde ne konuşacağını bilen, oturduğu kalktığı yeri bilen, bazı durumlarda varlığı ile yokluğu belli olmaya, görmedim duymadım bilmiyorum olarak, saygısını her noktada koruyabilen yatılı yardımcı olmasıdır.

5 – Uzun vadeli çalışabilecek, kalıcı bir yatılı yardımcı bayan olması

İş tanımına uygun bir şekilde çalışıp, uzun vadeli çalışmasında, herhangi bir alevi özel nedeni, sağlık problemi ve fiziksel engeli olmayan, çalışmaya ihtiyacı olan ve hayatına bu mesleği oturtmuş yatılı yardımcı bayan olmasıdır.

6 – İşini ve çalıştığı aileyi sahiplenip, dürüst çalışması

Yatılı yardımcı bayan, işverenin direktiflerini dinler,  çalıştığı evin kurallarına uyar, evin temizliğini bir sisteme koyar ve her zaman telkinle değil, kendi insiyatifi ile söylenmeden sorumluluklarını yerine getirir.

7 – Özel hayatı düzenli olup, işine devam etmekte herhangi bir engeli olmayan, ev işlerine yatılı yardımcı olması

Profesyonel yatılı yardımcı, özel hayatını işe yansıtmaz, işine saygıyla ve itina ile bakan, sorumluluk duygusunu kullanabilen, işlerini yaparken sisteme oturtup, belli bir düzende, söylemeden işlerini yapan, hijyene önem veren, tertipli ve düzenli olmalıdır.

8 – Kesinlikle kötü bir alışkanlığı olmayan yatılı yardımcı olması

Yatılı yardımcı bayan; sigara ve alkol kullanmayan, fiziksel olarak olumsuz hal ve hareketleri olmayan, kişisel temizliğine önem veren; giyimine kuşamına özen gösteren bir yatılı yardımcı olmasıdır.

9 – Çalıştığı ailenin de özel hayatına saygılı, kültür ve yaşam tarzına uyum sağlayacak yapıda yatılı yardımcı olması,

İşverenin beklentilerini karşılayabilecek; yeterli tecrübeye sahip, işverenin gelenek, görenek ve tarzına uygun anlayışta davranabilen, uyumlu iş disiplinine sahip, çalıştığı aileyi sahiplenebilen; iyi niyetli; sabırlı ve dikkatli olmasıdır.

10 – Ev işlerine yatılı yardımcı olarak, profesyonel yatılı yardımcılığı meslek olarak gören, yardımcı olması

İnsanlarla iletişim becerisinin olmalı; düzgün, sabırlı, dürüst,  saygılı, sorumluluk sahibi ve dikkatli olmalı, profesyonel yardımcılığı mesleği olarak gören,  talimatları takip edebilen yatılı yardımcı olmalıdır.

Sevgili okurlarımız; sizlere 29 yıllık bir profesyonel ev yardımcısı şirketi olarak;  bilgi ve deneyimlerimize dayanarak Yatılı Yardımcı arayanların en önemli 10 endişesi ! şeklindeki yazımızda; endişelerinizi paylaşıp;  merak ettikleriniz konusunda bilgiler paylaşmak istedik. Ev işlerine profesyonel yardımcı için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Uzman İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 25.02.2019

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?