Yaşlıya Yabancı Yardımcı Bayan

Yaşlıya yabancı yardımcı bayan seçimi yapmadan önce, size en uygun olanının, yatılı yabancı yardımcı bayan mı? Yoksa gündüzlü yabancı yardımcı bayan mı? olduğunu tespit etmelisiniz.

Ayrıca yabancı yardımcı bayan için planladığınız iş tanımını, öncelik olarak yaşlı bakımı olduğunu belirleyip, yaşlıdan artan zamanlarda ev işlerine yardımcı olmasını da isteyebilirsiniz.

Yaşlıya Yabancı Yardımcı Bayan

Bakıcınızın, hastaya yabancı uyruklu yardımcı olması durumunda, yaşlı bireyin hayatında olumsuz herhangi bir etkisi olmaması için, işe başlamadan önce aile bireyleri ve yabancı yardımcı bakıcı adayı ile görüşme esnasında, birebir görüşme yaparak, Türkçeyi düzgün kullanma becerisine sahip olması ve anlaşılır olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Yaşlıya yabancı yardımcı bayan seçerken;

Yaşlılar belli bir yaştan sonra alışkanlıklarını değiştirmek istemez ve bunlara uyum sağlanması konusunda da inatçıdırlar. Kendi aile kültürüne uygun hal ve davranışlarda bir yaşlı bakıcısı ile yaşamayı isterler. Yaşlı yanına yabancı uyruklu yardımcı, sizin gelenek, göreneklerinize, örf ve adetlerinize uygun yapıda olması çok önemlidir.

Yaşlı yanına yabancı yardımcı bayan çalıştırmaya karar verdiğiniz zaman, ilk dikkat edeceğiniz madde olarak, tecrübeli yaşlı yardımcısı ve referanslı yaşlıya yardımcı diyebiliriz.

Yani referanslı yabancı yardımcı bayan kimde çalıştığı, ne iş yaptığı (işin içeriği), kaç sene çalıştığı, neden işten ayrıldığı gibi soruları, mutlaka referans verecek kişi ile görüşmeniz ve yardımcı bayan hakkında bilgi almanız çok önemli bir detaydır.

Yaşlıya yabancı yardımcı bayan nasıl olmalıdır ?

En önemli ve değerli özellikler, uyumlu ve sabırlı olmasıdır. Yaşlı bireyleri seven, onlarla vakit geçirmekten hoşlanan, yaşlının uyku, yemek ve ilaç saatlerine özen gösteren, yakın – sıcakkanlı , sosyal, sevecen, pozitif enerjili, eli yüzü düzgün, sigara kullanmayan, kişisel temizliğine özen gösteren, samimi, dürüst, sabırlı ve dikkatli kişiler yaşlı bakımı sorumluluğu almalıdır.

Yaşlı bakımına engel oluşturacak düzeyde, yaşlı bakıcı yardımcısı ruhsal, bedensel ve işe devamsızlığıyla ilgili herhangi bir hastalığı olmamalı, yaşlının hem sözel, hem de bedensel tepkilerini anlamalı, uygun yanıtlar verebilmeli ve uygulamalıdır.   

Yaşlı bakımına yabancı yardımcı bayan adayları ile mülakat esnasında dikkatli davranıp, iyi değerlendiriyoruz. Bu esnada kimlik fotokopisini alıyoruz (oturma izni ya da çalışma izni), ev adresinin tam olmasına özen gösteriyoruz.

Ayrıca sağlık testi yaptırabilirsiniz (ücretini karşılayarak), referans bilgilerinin doğru olup olmadığına, aile yaşantısının düzenli olup olmadığına, işe devamını etkileyecek bir rahatsızlığının olmamasına dikkat ediyoruz.

Farkımız sizinle empati yapmamız ve sunacağımız kaliteli, güvenilir yardımcı bayan adaylarımızdır. Yaşlılarımıza doğru evde yaşlıya yardımcı hizmetini verecek bir yaşlı bakıcı bulmak, oldukça zordur.

Bu zorlu süreçte siz de anneme; babama; anneanneme; babaanneme; dedeme can yoldaşı; güvenilir; referanslı; yaşlıya yabancı yardımcı bayan arıyorum diyorsanız; bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Deniz Kılıç
İnsan Kaynakları Uzmanı
Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
24.12.2020

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?