Yardımcıdan nasıl verim alabilirim ?

Evlerinizde hizmet aldığınız yardımcı bayandan, daha iyi verim almak için, pratik düşünüp, pratik bir sistem oturtmanız gerekir, bu yazımızı, yardımcıdan nasıl verim alabilirim? diyen işverenlere bazı ipuçları vermek için hazırladık.

Yardımcıdan nasıl verim alabilirim ?

Her evin bir düzeni ve kuralları farklıdır. En baştan, yardımcı bayan seçerken bunlara çok dikkat etmelisiniz. Yardımcı bayanın iş bilmesi kadar pratik düşünebilmesi, uygulayabilmesi de önemlidir. Bu nedenle, profesyonel yardımcı bayanla yol almak en doğrusudur.

Yardımcıdan nasıl verim alabilirim ?

Öncelik tavsiyemiz;

*Evinizdeki işleyişe göre bir düzen kurmalısınız. Çocuksuz bir aile iseniz, her gün aynı rutinde işleri belirlemek ve her günün işini aynı düzende sisteme oturmalısınız. Evin, çarşaf değiştirme, havlu değiştirme, günlük yemek düzeni, mutfak ve lavaboların her gün elden geçmesi gibi rutinleri koyarak, pratik bir şekilde daha iyi verim alabilirsiniz.

*Evde okula giden çocuklarınız var ise, haftalık yemek listesi yapmanızı öneririz. Çocukların düzenli olarak, sebze, protein ve karbonhidrat almasına göre, bu düzeni oluşturabilirsiniz. Bu şekilde, yardımcı hergün ne yapacağını düşünmez ve yapacağı yemek içinde ön hazırlık yapmış olur. Çocukların okul içi ve okul dışı aktivitelerinden dolayı, her gün çamaşır ve ütü çıkacağını düşünerek, ütü için günler koyabilirsiniz. Çocuklu evlerde, yemek ve ütü en önemli iş yoğunluğudur. Yemek ve ütüyü haftalık çizelge haline getirmek, yardımcı bayanın, günü planlaması ve işleri biriktirmemesi için, mükemmel bir pratik yöntemdir.

“Yardımcıya günlük yapılması gereken işleri, alışkanlık haline getirin”

Evde her gün, pratik bir düzende, yapılması gereken işler;

*Mutfak temizliği

*Lavabo ve banyoların temizliği

*Evinizde evcil hayvan varsa her gün toz alınması, süpürge açılması, vileda yapılması

*Evcil hayvan yoksa gün aşırı, toz alınması, eve süpürge açılması ve vileda yapılması

*Pazartesi yatak çarşaf değiştirme günü, evin dip köşe temizliğinin yapılması

*Salı, ütülerin yapılması ve biraz daha detaylı işlerin yapılması

*Hafta ortası, evin genel toparlanması

*Cuma, hafta sonuna giriş olduğu için, evin derli toplu hale gelmesi gibi…

Yardımcı bayanın çalışma şekline göre planlama;

Bu size sıraladığımız işlerde, gün değişimini, evinizin büyüklüğü, evinizin nüfusu, kendi isteğiniz ve evin yaşam sirkülasyonuna göre, değiştirebilir ve sizin için en pratik hale getirebilirsiniz. Ayrıca, bu söylediğimiz düzenler, ev işlerine yardımcı bayanın, yatılı yardımcı bayan, gündüzlü yardımcı bayan, haftada üç gün yardımcı bayan, haftada iki gün yardımcı bayan, yarım gün yardımcı bayan olmasına göre, planlanması değişmektedir. Çünkü, zaman iş planlaması ve iyi bir verim alabilmek için önemli bir detaydır. Bu zamana ve önceliklerinize göre, yardımcı bayan için, günlük, haftalık ve aylık iş planlaması yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bizler, 28 yıllık yardımcı bayan danışmanlık şirketi olarak, yardımcıdan pratik olarak nasıl verim alabilirim? sorunuza, pratik bazı önerilerimiz ile cevaplamaya çalıştık. Güvenilir ve tecrübeli yardımcı bayan için, ev işlerine yardımcı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
03.10.2019

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?