Yardımcı İşe Alırken Referanslı Olması Neden Çok Önemli?

İnsanlar hayatlarındaki her yeni adımda, bir tavsiye almak ve riske girmemek ister. İster yalnız yaşayalım, ister bir aile olalım, evimizdeki huzur ve güvenin yerini hiçbir şey tutamaz. Hayatımızı kolaylaştırmak için, ev işlerine yardımcı işe alırken referanslı olması neden çok önemli sorusunun cevabı, evimizi güven içinde teslim etmek ve kaliteli hizmet almak diyebiliriz.

Yardımcı İşe Alırken Referanslı Olması Neden Çok Önemli?

Referanslı yardımcıların, referansı olmayanlardan belli başlı farkları şunlardır;

*Referanslı yardımcılara, daha önceden can ve mal teslim edilmiş, herhangi bir olumsuz kötü bir durum yaşanmamış olması

*Uzun vadeli çalışmaya müsait bir anlayışta, bu işi bir meslek olarak gördüğünü, hayatını bu işten kazandığını bilirsiniz

*Yardımcının çalışma süresi içinde, işine olan saygısını ve devamlılığını öğrenmiş olursunuz.

*Ev içindeki bireylere gösterdiği davranışları, mesafeyi ve iyi niyetini sorgulamış olursunuz.

*Düzenli bir hayatı var mı? özel hayatını işe yansıtıyor mu? çok telefonda konuşuyor mu? olumlu veya olumsuz huyları var mı? gibi kritik soruları referansa sorabilirsiniz.

*Daha önce çalıştığı işinde, ne kadar süre çalıştığı, neden ayrıldığını ve yatılı yardımcı mı? gündüzlü yardımcı mı? olarak çalıştığını muhakkak sormalısınız. Bu sayede, birçok konuda aklınız daha rahat edecektir.

*Yemeği ne kadar iyi biliyor? ütüsü nasıl? temizlik anlayışı nasıl? hijyene önem veriyor mu? referanstan sorabilirsiniz.

*Kendi kendine sistem koyabiliyor mu? yoksa sürekli yönlendirmek mi gerekiyor? referansa sorabilirsiniz.

Yardımcı İşe Alırken Referanslı Olması Neden Çok Önemli?

“Tanıdık çevreden yardımcı bulmak ile referanslı yardımcı bulmak apayrı özelliklerdir”
İşverenler tanıdıkla yardımcı bulunca, referansın bu olduğunu düşünebiliyor. Bu sadece güvenilirlik sağlar. Tanıdık olması, evinize ve sevdiklerinize maddi manevi zarar vermeyen bir yardımcı olmasını sağlayabilir, fakat kaliteli bir hizmet alacağınız anlamına gelmez.

Yardımcının daha önce çalıştığı ailelerin, size yakın yaşayan yapıda ve düzende olmaları önemli”

Referanslı yardımcı olması demek, yüzde yüz en iyisi olacak anlamına gelmez. Yardımcının önceki çalıştığı aile, farklı bir kültür ve tarzda aile, siz farklı bir ailesiniz. Bunu hep göz önünde bulundurmalısınız.

Örneğin; Bir önceki ailede aldığı sorumluluklar nelerdi? Kaç kişilik bir aileye hizmet verdi? Çocuklu bir aile mi? Müstakil bir ev mi? personelli bir ev mi? izin günleri ve çalışma saatleri nasıldı? Gibi birçok etkeninde sizinle uyuşur vaziyette olmasına dikkat etmelisiniz.

Bizler 29 yıllık yardımcı bayan ajansı olarak, eve yardımcı bayan hizmeti almanın, ne kadar önemli ve doğru adımlarla yapılması gereken bir ihtiyaç olduğunun farkındayız. İnsan kaynakları uzman ekibimiz, başvuru yapan tüm yardımcı ve bakıcı adayları ile karşılıklı mülakat ve güvenlik araştırmaları yapıyor.

Sonrasında, referanslarını tek tek arayarak kontrol ediyoruz. Sizin kurumsal bir danışmanlık firmasından bu nedenle hizmet almak istediğinizi biliyoruz.

Tecrübeli ve tüm araştırmaları yapılmış hazır bir yardımcı hizmeti almak. Profesyonel bir danışmanlık şirketi ile yol alıp, profesyonel yardımcı hizmeti almak istiyorsanız bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 17.09.2020

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?