Yardımcı Eleman Ajansları

Ev işlerine yardımcı bayan bulmanın en kısa ve en bol seçenekli yolu, yardımcı eleman ajansları ile yol almaktır. İhtiyaç sahipleri işverenler, bu şekilde hem zamandan tasarruf eder, hem de istedikleri kriterlere uygun aday beklentisinde hareket ederler. Gerek internet ortamında, gerekse sosyal mecralarda, yardımcı bayan arıyorum şeklinde, arayışlarına başlarlar.

Yardımcı Eleman Ajansları

Yardımcı Eleman Ajansları

Aileler, yardımcı bayan ajansları arasında seçim yaparken, doğru yardımcı ajansından danışmanlık hizmeti almaları çok önemlidir. Doğru yardımcı ajansı demek, merdiven altı ve çalışandan komisyon alan ajanslardan uzak durup, öncelikle yardımcı ajansının kurumsal yapıya sahip olmasından, emin olmaktan geçer. Hayatınızın merkezine alacağınız, yatılı yardımcı olsun, gündüzlü yardımcı olsun, çocuğunuzu, annenizi, babanızı ve çatınızı teslim edeceğiniz yardımcıda, ilk hedef güven duymaktır. Bu güvenilir hizmeti de, ancak güvenilir yardımcı ajansıyla çalışarak elde edebilirsiniz.

‘’Güvenilir yardımcı = sicili temiz, ikametgâhı olan ve olumlu referanslara sahip yardımcıdır’’

Bir yardımcı bayan elemanı görsel olarak beğenebilirsiniz, referansı olmasa da, öğretirim yapar diye düşünebilirsiniz. Ya da, arkadaşımda, eşimde dostumda akrabası çalışıyor, tavsiye ile bulduk, işimizi görür diyebilirsiniz. Güvenmek ve evinize almak için bütün bunlar yetmez. Güvenmek için, kimlik bilgilerini, referans bilgilerini birebir teyit etmek zorundasınız. Çünkü insanın evi ve sevdikleri en değerli emanetleridir.

Bizler, 29 yıllık kurumsal yardımcı danışmanlık şirketi olarak, işverenlerden hep aynı şikâyetleri duymaktayız. Bu şikâyetler, çok sık yardımcı eleman değiştirdim, artık değiştirmek istemiyorum. Çok yoruldum, çocuklarımın psikolojisi bozuldu, kimseye güvenemiyorum, eşyalarıma zarar verdiler, çocuğuma sevgiyle yaklaşmıyor… gibi gibi. Burada yapılan yanlışların başında, referansa gereken önemi vermemek, aynı zamanda, daha önce size benzer işlerde çalışmış kişileri işe almaktır.

Örneğin; Daha önce yaşlıya yardımcı olarak çalışmış bir yardımcıyı, çocuklu bir ailenin işe almasıdır. Yapmanız gereken, daha önce, sizin gibi çocuklu bir evde tecrübeli yardımcı ile yol almaktır. Verilen hizmetlerin tecrübesi ve branşı farklıdır. Çalışan yardımcı bayan, tecrübeye göre donanım ve beceriye sahiptir. Bütün bu anlattıklarımız, yardımcı eleman ajansları ile çalışmadan önceki hedefleriniz arasına girip, bunları size verebilecek, profesyonel yardımcı ajansı ile çalışmanızı sağlayacaktır.

Unutmayın ! Yardımcı bayan danışmanlık firması, çeşitli bahanelerden ötürü, referansına ulaşılamayan elemanı, karşınıza çıkarmaz. Kimlik bilgilerini sorgulayıp, inceleme yapmadan, eleman tavsiye edemez.

İyi ve uzun vadeli, ev işlerine yardımcı bayanla çalışabilmek için, öncelikle iyi bir yardımcı bayan şirketinden kurumsal bir hizmet almalısınız.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

 Güldan Şahbaz-21.01.2021

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?