Yardımcı bayan kontrol listesi

Çalışan kadının yardımcı bayan kontrol listesi yazımı, çalışan bir kadın ve bir anne olarak kaleme alıp, hem başarılı bir iş kadını olup, hemde tertipli ve düzenli bir ev hayatı sağlamak isteyen hanımlar için, tavsiyeler vermek amacıyla kaleme aldım.

Yardımcı bayan kontrol listesi

Yardımcı bayan kontrol listesi

 •  Evde düzeni koruyabilmek için, ertesi güne çok fazla iş bırakılmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Evde yaşayanların iş kıyafetinin, varsa çocukların okul kıyafetlerinin, yıkanması ve ütülenmesi, çalışan kadının kontrol listesinin önceliğidir.
 • Yatılı yardımcı bayan için, akşamdan etraftaki bardak, tabaklar toparlanıp, bulaşık makinesine yerleştirilmeli, bulaşık makinesi çalıştırılmalı ve sabaha temiz tabakları bulmanız için kontrol edilmelidir.
 • Haftalık, çarşaf değişimi, havlu değişimi yapılmış mı?, ayrıca kullanılan deterjan kullanım miktarı kontrol edilmelidir.
 • Mutfak ve banyo çöpleri toparlanıp yenisi yerine tekrar konulmuş mu?, hijyen ve kötü koku için, kontrol etmelisiniz.
 • Gündüzlü yardımcı bayan çalışanınız ise, işe giriş ve çıkış saatleri kontrol altında tutulmalıdır.
 • Evin salon, oturma odası gibi ortak alanlarında, mümkün olduğu kadar döküntü yaratmadan iş yapmasını kontrol edebilirsiniz. Çünkü evde dağılan ortam, ev ne kadar temiz olursa olsun, dağınık ve huzursuz bir görüntü sağlayacaktır.
 • Yardımcı bayanın, komşularınızla arkadaşlığını, varsa apartman görevlisi veya güvenlik ile iletişimini, evinize bir tanıdığını veya akrabasını getirip getirmediğini kontrol etmelisiniz.
 • Mesai saatlerinde, evden çıkıp çıkmadığına, çok sık telefonda konuşup boşuna zaman öldürmediğine dikkat etmelisiniz.
 • Hafta ortasında, evdeki eksikleri not almasını istemelisiniz. Çünkü, muhtemelen toplu alışveriş için hafta sonunu tercih edeceksiniz ve alışverişteyken eksikleri bilip gidermeniz için, eksik listesi hazırlamak, çok daha akıllı bir çözüm olacaktır.
 • Özellikle, evli ve çocuklu çalışan bir kadın iseniz, haftalık yemek planı hazırlayıp, yardımcıdan onu uygulamasını istemeniz, sizi çok rahatlatacaktır. Buzdolabında veya kilerinizde, ürünlerinizi tarihi geçmeden kullanmayı ve bunun takibini yardımcınızdan isteyebilirsiniz.

Çalışan bir kadın ve anne olarak; yardımcı bayan danışmanlık ajansında; insan kaynakları görevimi, siz çalışan kadınları anlayarak ve empati yaparak yerine getirmek deyim. Çalışan kadının yardımcı bayan kontrol listesi konusunda, kendi bildiğim ve uyguladığım bazı yöntemleri, sizlerle paylaştım. Evde kamera sistemi kurarakta, yardımcınızı kontrol edebilir ve içiniz daha rahat bir şekilde çalışabilirsiniz. Profesyonel ev yardımcı personeli ile çalışmak isterseniz, bizi arayabilirsiniz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
10.10.2019

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?