Yardımcı bayan işe almadan önce yapılması gereken testler

İş hayatınızın veya  özel hayatınızın yoğunluğu nedeniyle, eve yardımcı arıyorum dediğinizde, ilk aklınıza gelenler, güvenilir  ve tecrübeli  olmasının yanı sıra, hijyen kurallarına dikkat eden, herhangi sağlık sorunu olmayan ve en önemlisi, bulaşıcı bir hastalığı olmayan bir ev yardımcısı olmasıdır. Evde yardımcı çalıştırmak ihtiyacında olan tüm işverenlerimiz için, ister yatılı yardımcı bayan olsun, ister gündüzlü yardımcı bayan olsun, yada yabancı yardımcı olsun, yardımcı bayan işe almadan önce yapılması gereken testler şeklindeki yazımızda, sizlere en doğru danışmanlığı yapmak için, birikimlerimizi aktarmak isteriz.

Yardımcı bayan işe almadan önce yapılması gereken testler

“Ev yardımcısı istediğiniz testleri severek kabul etmelidir. Bununla ilgili kapris veya alınganlık yapamaz”

Evinizde işe başlayacak yardımcı adayından, bulaşıcı hastalıklar taşıyor mu? taşımıyor mu? diye anlamak için, ondan, bu testleri yaptırmasını istemeniz çok olağan ve doğaldır. Bu konuda, bizi yanlış anlar mı? veya bu duruma alınır mı? diye kesinlikle düşünmeyin. Sonuç olarak, bir hizmet alıyorsunuz ve aranızda profesyonel bir iş ilişkisi olması çok normaldir. Keza, ev yardımcısı için yapılacak bulaşıcı hastalıklar testini yaptırmanız, profesyonel bir çalışan için, engel asla teşkil etmeyip, aksine, bu konuda size anlayışla yaklaşmalıdır.

“Aile bireylerinizi korumak ve kendi sağlığınızı korumak için, işe alacağınız yardımcıya, işe başlamadan evvel, bulaşıcı sağlık testlerini yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz”

Bu testleri yartırmaktaki haklı sebeplerimize gelince;

* Ev hizmetlisine, düzenli sağlık kontrollerini yaptırarak, oluşabilecek hastalıklardan korunmasını sağlayabilir ve en değerli varlıklarınızı koruyabilirsiniz.

  •  Ev hizmetlisinin, herhangi bir hastalık bulaştırma riskine sahip olup olmadığı göz ardı edemeyiz.
  • Ev ortamı, dışarıdan gelebilecek birçok enfeksiyona açık olabilir. Bu sebeple ev işlerine yardımcı bayanın sağlık durumu çok önemlidir”
  • Bu durum, aile bireylerinin sağlığı için de çok önemli yer arz eder.

Çünkü;

Ayrıca, bu sağlık kontrolü, hastanızın veya yaşlınızın bakımı için işe alacağınız, yaşlı yardımcısı veya hasta yardımcısı içinde, çok önemlidir. Çünkü, tıpkı bebekler gibi, yaşlıların ve özellikle hasta yaşlı bireylerin de, bağışıklık sistemi zayıf ve enfeksiyona açık bir yapıdadır.

Tavsiye ettiğimiz, başlıca yapılması gereken testler şunlardır;

HBsAg, Anti-HCV, Anti-HIV ve akciğer grafisi olarak sıralabiriz. Tabiki, kendi aile doktorunuzdan, konu ile ilgili yardım ve yönlendirme de almanızı tavsiye ederiz.

Özellikle, daha sık görülen AIDS, hepatit B ve karaciğer kanserine yol açan hepatit C gibi, son derece riskli hastalıklar için, bu testleri, ev hizmetlisi, işe başlamadan evvel yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yardımcı bayan danışmanlık şirketi olarak, kurumsal ve profesyonel davranıp, sizlerin sağlıklı bir hizmet almanızı sağlamak amacındayız. İşveren ailelerimize, yardımcı bayan işe almadan önce yapılması gereken testler konusunda destek verip, yönlendirme yapmaktayız. Kaliteli ve güven içinde, yardımcı hizmeti almak istiyorum diyorsanız, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 02.07.2020

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?