Yardımcı bayan için sağlık testleri

Evde yardımcı bayan çalıştırmak ihtiyacında olan tüm işverenlerimiz için, ister yatılı yardımcı bayan olsun, ister gündüzlü yardımcı bayan olsun, yada yabancı yardımcı bayan olsun, işe almadan önce, ev yardımcısı sağlık testleri yaptırmanın önemini vurgulamak amacıyla, yardımcı bayan için sağlık testleri yazımızda, sizlere en doğru danışmanlığı yapmak için, birikimlerimizi paylaşmak isteriz.

Yardımcı bayan için sağlık testleri

Eve yardımcı bayan ihtiyacı duyduğunuzda, ilk aklınıza gelenler, güvenilir  ve tecrübeli olmasının yanı sıra, hijyen kurallarına dikkat eden, herhangi sağlık sorunu olmayan ve en önemlisi, bulaşıcı bir hastalığı olmayan bir yardımcı bayan olmasına, çok dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Yardımcı bayan için sağlık testleri ; Bu testleri, çalışmak istediğiniz yardımcıdan istemekten çekinmeyin !!!

Ev yardımcısı, bulaşıcı hastalıklar taşıyor mu? taşımıyor mu? diye emin olmak için, bu testleri yaptırmasını istemeniz çok olağan ve doğaldır. Bu konuda, ev yardımcısı, bizi yanlış anlar mı? veya bu duruma alınır mı? diye kesinlikle düşünmeyin. Sonuç olarak, bir hizmet alıyorsunuz ve aranızda profesyonel bir iş ilişkisi olması çok normaldir. Keza, ev yardımcısı için yapılacak bulaşıcı hastalıklar testini yaptırmanız, profesyonel ev yardımcısı için, engel asla teşkil etmemeli ve bu işi, meslek olarak gören bir yardımcı da, bu konuda size anlayışla yaklaşmalıdır.

Evinizde çalıştıracağınız ev yardımcısı, ister bebek bakımına yardımcı bayan için, ister yaşlıya yardımcı bayan veya hasta bakımına yardımcı bayan olsun, kendi sağlığınız ve ailenizin sağlığını korumanız için, ev yardımcısı için bulaşıcı sağlık testlerini yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz.

Ev yardımcısı sağlık testlerini neden yapılmalıdır?

  • Ev yardımcısının, düzenli sağlık kontrollerini yaptırarak, oluşabilecek hastalıklardan korunmasını sağlayabilir ve ailenizi koruyabilirsiniz.
  • Ev yardımcısının, herhangi bir hastalık bulaştırma riskine sahip olup olmadığı öğrenerek içinizin daha rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

‘’Evinizi, dışarıdan gelebilecek birçok enfeksiyondan korumak için, yardımcınızın sağlık durumu ve hijyene verdiğiniz önem çok değerlidir’’

  • Ev yardımcısı sağlık kontrolü, hastanızın veya yaşlınızın bakımı için işe alacağınız, yaşlı bakıcısı veya hasta bakıcısı içinde, çok önemlidir. Çünkü, tıpkı bebekler gibi, yaşlıların ve özellikle hasta yaşlı bireylerin de, bağışıklık sistemi zayıf ve enfeksiyona açık bir yapıdadır.

Ev yardımcısı için yapılması gereken testler

HBsAg, Anti-HCV, Anti-HIV ve akciğer grafisi olarak sıralabiriz. Tabiki, kendi aile doktorunuzdan, konu ile ilgili yardım ve yönlendirme de almanızı tavsiye ederiz.

Özellikle, daha sık görülen AIDS, hepatit B ve karaciğer kanserine yol açan hepatit C gibi, son derece riskli hastalıklar için, bu testleri, ev işlerine yardımcı bayan, işe başlamadan evvel yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Biz, 28 yıllık yardımcı bayan danışmanlığı olarak, kurumsal ve profesyonel olarak, yatılı yardımcı ve gündüzlü yardımcı sağlarken, işveren ailelerimize, eve yardımcı bayan alırken, neden sağlık testleri yapılmalıdır? konusunda destek verip, yönlendirme yapmaktayız. Kaliteli ve doğru bir hizmet almak istiyor ve eve yardımcı bayan arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
08.08.2019

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?