Yardımcı bayan alırken alınacak güvenlik tedbirler nelerdir ?

Ev işlerine yardımcı bayan arıyorum diyen işverenlerimiz için, ister gündüzlü yardımcı bayan olsun, isterse yatılı yardımcı bayan olsun, eve yardımcı bayan alırken alınacak güvenlik tedbirler nelerdir ? endişelerine yönelik, tavsiyelerimizi paylaşmak isteriz.

Yardımcı bayan alırken alınacak güvenlik tedbirler nelerdir ?

Eve yardımcı bayan alırken alınacak güvenlik tedbirler nelerdir ?

1 – Yardımcı bayanın kimlik bilgi ve bilgilerinin güncel olarak istenmesi;

Sevgili yardımcı arayan işverenler, ev işlerine yardımcı bayan işe alırken, mutlaka sabıka kaydı, ikametgah ve kimlik bilgilerini kontrol etmeli ve güncel olarak bu belgeleri talep etmelisiniz. Çünkü, yardımcı bayanın evini, yerini, yurdunu, sicilinin temiz olduğunu, medeni hal durumu gibi, can alıcı bilgilerden, yazılı anlamda da emin olmalısınız.

2 – Bulaşıcı hastalıklar testlerini mutlaka yaptırın ve herhangi bir kalıtsal hastalığı varmı?, geçirdiği ameliyat var mı? veya düzenli kullandığı ilacı var mı? diye sorun ve öğrenin;

Canınızı emanet edeceğiniz yardımcı bayan, evinizin her özel alanında olup, ayrıca mutfak temizliğini yapacağı, yemek yapacağı için, en önemlisi de, sizinle veya çocuklarınızla yakın temasta olduğu için, bazı önemli bulaşıcı hastalık testlerini(hepatit, hıv, akciğer grafisi gibi) yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz.

3 – Eve yardımcı bayan almadan önce, evinize kamera sistemi yaptırın;

Eve kamera sistemi yapmak, evde yardımcı bayana güvenmemek veya paranoyaklık anlamına gelmez. Eve kamera sistemi yaptırmak bir güvenlik önlemidir. Evinizi, canınızı ve malınızı emanet ettiğiniz kişiyi de koruyucu bir adımda sayılır.

Çalışma şeklini gözlemleyip, evde cereyan etmiş ve nasıl olduğunu merak ettiğiniz herhangi bir durumu, sormadan, izleyerek gerçek bilgiye sahip olma şansını elde edersiniz. Aslında en önemlisi, evde çocuklarınız veya bakıma muhtaç bir yakınınız varsa, evde kamera sistemi çok daha önem kazanır.

4 – Yardımcı bayanın aile yaşantısını, aile bireylerinin iş, eğitim gibi durumlarını ve aile düzenlerini öğrenin;

Yardımcı bayanın, aile yapısını, annesi, babası, evli ise eşini, çocukları varsa çocuklarının iş ve eğitim durumlarını sormanızda fayda vardır. Aile bireyleri ile ilişkileri, bağları, varsa sorunlarını veya ihtiyaçlarını bilmeniz önemli bir ayrıntıdır. Çünkü, özel hayatındaki huzur ve düzen işine de yansıyacaktır. Özenli, düzenli ve saygılı bir aile yapısı olması, hem güvenlik, hem de verimlilik açısından çok önemlidir.

5 – Ev işlerine yardımcı bayanın, daha önce çalıştığı ailelerle görüşüp, güvenlik konusunda emin olun.

Referans kişinin aynasıdır, referans yardımcının tecrübesi ve hünerleri dir. Referanslı yardımcı arıyorum, demek en akıllıca adımdır ve işi şansa bırakmamak anlamına gelir. Ayrıca, başka ailelerin canını ve malını emanet etmiş olması, yardımcı ile aranızda güven köprüsü kurmanın ilk adımıdır.

1991 yılından bu zamana, yardımcı bayan firması olarak, ihtiyaç sahibi ailelerin, doğru hizmeti bulmaları için, eve yardımcı bayan alırken alınacak 5 güvenlik tedbiri, şeklinde yazımızı paylaştık. Güvenilir yardımcı bayan arıyorum ve referanslı yardımcı bayan arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 18.03.2019

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?