Ev işlerine Yabancı Yardımcı Bayan işe alırken dikkat edilmesi gerekenler

Ev işlerine yabancı yardımcı arıyorum dediğinizde, hem yardımcıyı seçerken, hemde işe başlatmadan önce yapmanız gerekenler hakkında, Ev işlerine Yabancı Yardımcı Bayan işe alırken dikkat edilmesi gerekenler ? konulu yazımızı sizler için hazırladık. Bu, çok önem arz eden ve dikkat edilmesi gereken, birçok ayrıntının olduğu bir konudur. Eviniz, en mahrem hayatınız ve bu durum hayatınızın merkezi olduğu için, güven ve sağlık baş roldeki mevzulardır.

Ev işlerine Yabancı Yardımcı Bayan işe alırken dikkat edilmesi gerekenler

Peki, evdeki yardımcı bayan için alınacak güvenlik ve sağlık tedbirleri nelerdir? Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  • Yabancı yardımcı bayanın, yasal ve oturma izinli yardımcı bayan olması birinci önceliktir. Eve yabancı yardımcı bayan arayışınız ister yatılı yabancı yardımcı, ister gündüzlü yabancı yardımcı olsun,  hiç fark etmez. Dikkat edeceğiniz öncelik konu, yasal ve oturma izinli olmasıdır. İşe almadan evvel, oturma izin belgesinin fotokopisini istemeniz ve kontrol etmeniz gerekiyor.
  • Burada bir düzenli bir hayatı olan, yeri yurdu, kaldığı yer ve yaşadığı insanlar belli olmalı. Kaldığı evin adresini bilmeniz çok önemlidir. Bizim birikim ve bilgilerimize göre, burada eşi, kardeşi, annesi, babası veya akrabalarıyla yaşayan, bir nevi aile hayatı olan yardımcı bayan olması daha güven verici bir unsurdur.

Diğer bir dikkat etmeniz gereken ayrıntı ise;

Referanslarıyla kontrolü yapmanızdır. Referans, yardımcının tecrübesi ve iş bilirliğinin garantisidir. Referanslı yabancı yardımcı işe almak, atılacak en akıllıca adımdır. ‘’Ben iş öğretirim, eğitirim’’ demek, İşi şansa bırakmak anlamına gelir. Bunun sebebi, uygun ücretli yabancı yardımcı bayan işe almak ise, unutmayın ki, işi öğrendiğinde, daha fazla kazanmak için harekete geçecektir. Çünkü, vatanını ve ailesini bırakıp gelmekteki amacı zaten budur. Ayrıca, referansın diğer bir artısı, başka ailelerin canını ve malını emanet etmiş olması, yabancı yardımcı ile aranızda güven köprüsü oluşturur.

Sağlık da, yabancı yardımlar konusunda, en önemli tedbirlerden biridir;

Bu nedenle, bulaşıcı hastalıklar testlerini, işe başlatmadan yaptırmalısınız. Canınızı emanet edeceğiniz yabancı yardımcı, evinizin her özel alanında olacak. Ayrıca mutfak temizliği, yemek yapacağı için, en önemlisi de, sizinle veya çocuklarınızla yakın temasta yaşayacağından dolayı, hepatit, hıv gibi testleri, doktorunuzdan tavsiye alarak, yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz.

Çok önemli bir tavsiyemiz daha var;

Eve güvenlik kamerası yaptırmalısınız. Eve kamera sistemi yapmak, yabancı yardımcı bayana güvenmemek veya paranoyaklık anlamına gelmez. Eve kamera sistemi yaptırmak, bir güvenlik önlemidir. Evinizi, canınızı ve malınızı emanet etmek kolay bir adım değildir. Yardımcının çalışma şeklini gözlemleyip, evle ilgili önemli bir konuyu, sormadan, izleyerek gerçek bilgiye sahip olma şansını elde edersiniz. Aslında en önemlisi, evde çocuklarınız veya bakıma muhtaç bir yakınınız varsa, evde kamera sistemi çok daha önem kazanır. Çünkü en önemlisi, sevdiklerimizin güvende olduğunu bilmektir.

Son olarak tavsiyemiz;

Yabancı yardımcı firması, İŞKUR’a bağlı özel istihdam bürosu olmalıdır.

Güvenmenin teminatı, aracı kurum, yardımcı bayan şirketidir. Yardımcı danışmanlık ajansı, eviniz için uygun adayı karşınıza çıkarmadan önce, gerekli titiz araştırmayı yapmış olarak, adayları sunmalıdır. Yardımcı işe başlamadan önce, güncel tüm güvenlik bilgilerini siz istemeden, sizinle paylaşmalıdır. Ev işlerine yabancı yardımcı arıyorum diyen işverenler için, ev işlerine yabancı yardımcı bayan işe alırken dikkat edilmesi gerekenler, şeklinde önerilerimizi sunduk, 28 yıldır, önce güven, sonra hizmet diyerek, yardımcı bayan hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 30.01.2020

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?