Eve yabancı yardımcı bayan almadan önce yapmanız gerekenler

Sevgili yabancı yardımcı arıyorum diyen aileler, eve yabancı yardımcı bayan almadan önce yapmanız gerekenler, çok önem arz eden ve dikkat edilmesi gereken en önemli konu da diyebiliriz.

Çünkü, güvenlik ve sağlık en önemli tedbirlerdir. Bu konuyla ilgili, maddeler halinde izlemeniz gereken yol haritasını çizmeye çalışalım.

yabancı yardımcı bayan almadan önce yapmanız gerekenler

Yabancı yardımcı bayan almadan önce yapmanız gerekenler

*Yabancı yardımcı bayanın, yasal ve oturma izinli yardımcı bayan olması ve burada bir düzeni olan yabancı yardımcı olması, en önemlisidir;

Eve yabancı yardımcı bayan arayışınız ister yatılı yabancı yardımcı, ister gündüzlü yabancı yardımcı olsa da hiç farketmez. Dikkat edeceğiniz öncelik konu, yasal ve oturma izinli olmasıdır.

Aile yapısı derken, burada eşi, kardeşi, annesi, babası veya akrabalarıyla yaşayan, yabancı yardımcı olması çok önemlidir. Aile bireylerinin sağlık, iş, eğitim gibi çok önemli detaylarını bilmelisiniz. Aile yapısını, kültürünü, yaşadığı çevresini bilmeniz çok önemlidir. Ayrıca, güncel olarak, oturma izin belgesinin fotokopisini istemeniz ve kontrol etmeniz gerekiyor.

*Yardımcı firması, İŞKUR ’a bağlı özel istihdam bürosu olmalı;

Yabancı yardımcı bayanın güvenilirliğinin teminatı, aracı kurum, yardımcı bayan şirketidir. Profesyonel bir, yardımcı danışmanlık firması, eviniz için uygun adayı karşınıza çıkarmadan önce, gerekli tüm titiz araştırmayı yapmış olarak, adayları sunmalıdır. Yardımcı işe başlamadan önce, güncel tüm güvenlik bilgilerini siz istemeden, sizinle paylaşmalıdır.

*Referanslarıyla kontrolu yapmalısınız;

Referans kişinin aynasıdır, referans yardımcının tecrübesi ve güvenirliliği dir. Referanslı yabancı yardımcı arıyorum, demek en akıllıca adımdır ve işi şansa bırakmamak anlamına gelir. Ayrıca, başka ailelerin canını ve malını emanet etmiş olması, yabancı yardımcı ile aranızda güven köprüsü oluşturur.

*Bulaşıcı hastalıklar testlerini yaptırmalısınız;

Sağlık en önemli tedbirlerden biridir.

Canınızı emanet edeceğiniz yabancı yardımcı bayan, evinizin her özel alanında olacağı için, ayrıca mutfak temizliği, yemek yapacağı için, en önemlisi de, sizinle veya çocuklarınızla yakın temasta olduğu için, bazı önemli bulaşıcı hastalık testlerini (hepatit, hıv, akciğer grafisi gibi) yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz.

*Eve güvenlik kamerası yaptırmalısınız;

Eve kamera sistemi yapmak, yabancı yardımcı bayana güvenmemek veya paranoyaklık anlamına gelmez. Eve kamera sistemi yaptırmak, bir güvenlik önlemidir. Evinizi, canınızı ve malınızı emanet ettiğiniz kişiyi de koruyucu bir adımda sayılır.

Çalışma şeklini gözlemleyip, evde cereyan etmiş ve nasıl olduğunu merak ettiğiniz herhangi bir konuyu, sormadan, izleyerek gerçek bilgiye sahip olma şansını elde edersiniz. Aslında en önemlisi, evde çocuklarınız veya bakıma muhtaç bir yakınınız varsa, evde kamera sistemi çok daha önem kazanır.

Yabancı yardımcı bayanlarımız, işbilen, düzen bilen ve büyük ev temizliği yapmanın yanı sıra, günlük olarak yapılan toz alma, süpürge açma, yer silme, ütü yapma, çocuklarınız varsa, onların bakımı konusunda destek olmak gibi günlük işlerinizi de, sistemli olarak yaptıkları için, sağlıklı ve huzurlu bir ortamda yaşamamızı sağlar.

Ev işlerine yabancı yardımcı arayan aileler için, eve yabancı yardımcı bayan almadan önce yapmanız gerekenler, şeklinde önerilerimizi sunduk, 31 yıldır da, önce güven, sonra hizmet diyerek, hizmet vermeye devam ediyoruz. Profesyonel yabancı yardımcı bayan konusunda, ihtiyaç sahibi tüm işverenler bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 27.03.2019

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?