Villada çalışacak yardımcı bayan özellikleri

Villada çalışmak başlı başına, sistem ve planlama işidir. Bir yardımcı, ev işlerinde oldukça becerikli olabilir fakat bir düzen içerisinde işlerini sisteme koymazsa, villayı çekip çeviremez. Bu haftaki yazımızda, villada çalışacak yardımcı bayan özellikleri nden bahsederek, villa için yardımcı bayan arıyorum dediğinizde, dikkat etmeniz gereken noktalara parmak basmak istiyoruz.

Villada çalışacak yardımcı bayan özellikleri

Nedir bu yardımcıların özellikleri bir bakalım?

*Villada çalışan yardımcı pratik ve hareketli olmalıdır

*Villalar, bol merdivenli ve metrekare olarak büyük ev olduğu için, enerjisi yerinde, fiziksel olarak yeterli olmalıdır.

*Villada çalışan yardımcı bayan, işlerin planlaması yapar. Çünkü, villalarda günlük yapılması gereken, haftalık yapılması gereken ve aylık yapılması gereken işleri sırasına koyarak yapar.

*Villada evin içinin düzeni dışında, balkon ve terasların yıkanması, teras oturma grubunun toplanıp serilmesi, varsa evcil hayvanın yemeği ve suyunun verilmesi gibi, önemli sorumlulukları da yerine getirir.

*Villalarda, aile bireylerinin kendi oda ve banyo düzenleri vardır. Bu odaların dolap düzenini ve banyoların temizliğini günlük olarak yerine getirir.

Villada ev işlerine yardımcı olarak çalışmak, beceri kadar işleri yönetebilme becerisi de ister”

Dışarıdan bakıldığında villaya yardımcı bayan olarak çalışmak, çok zor ve yorucu gibi gözükebilir. Elbette ciddi bir efor ve beden gücü gerekiyor fakat aslında olayın temeli düzenli çalışmaktır. İş biriktirmeden, pratik olunup, akıllıca davranmayı görev haline getirmek gerekiyor.

Villada evin düzeni ve herşeyin yeri bellidir. Ev büyük olduğu için, üst üste eşyalar yoktur. Ev çabuk dağılmaz ve kolay toparlanır. Normal dairelerde, ev küçükse ve kalabalık yaşanıyorsa, evi düzenli tutmak çok daha zor olabilir.

“Kısaca diyebilir ki, villada çalışabilmek için, akıllı ve sistematik yapıya sahip olmak gerekiyor”

Sizlere tavsiyemiz; 

*Mülakat yapmadan villanıza yardımcı almayın.

*Villa tecrübeli yardımcı olmasını sağlayın. 

*Referans ile muhakkak görüşün.

*İşe başlamadan evvel bulaşıcı hastalıklar testlerini yaptırın.

*Kimlik araştırmaları yapılmalı, ikametgah ve sabıka kaydı istenmelidir.

*Uzun vadeli çalışmaya niyetleri kesinlikle sorgulanmalıdır.

*Herhangi bir rahatsızlıkları var mı? bir ameliyat geçirmişler mi sorulmalıdır.

Bizler 28 yıllık yardımcı bayan ajansı olarak, villaya yardımcı arıyorum şeklinde bize başvuran işverenlere, daha önce villa deneyimli yardımcılar öneriyoruz. Talep edilen, villaya yardımcı bayan veya villaya yardımcı çift olması fark etmiyor, villa referanslı yardımcı olması, işi bilmesi ve yönetebilme becerisine sahip olması anlamına geliyor. 

Bu hafta sizlere, villada çalışacak yardımcı bayan özellikleri hakkında önemli bilgiler aktarmaya çalıştık. Anadolu yakasındaki villamıza yardımcı, Avrupa yakasındaki villamıza yardımcı veya İstanbul dışındaki müstakil eve yardımcı bayan arıyorum diyorsanız, hizmete hazırız.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 12.03.2020

 

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?