En çok tercih edilen gündüzlü yardımcı bayanların ortak özellikleri

Sevgili ailelerimiz, en çok tercih edilen gündüzlü yardımcı bayanların ortak özellikleri nden bahsetmeden önce, gelin size, gündüzlü yardımcı bayan hizmeti nedir? tanımlaya çalışalım. İnsanların ev hayatında, hijyenik yaşam ve ev düzeni nedeniyle, sürekli olarak yapılması gereken temizlik işlerinde, yemek ve ütü gibi tüm ihtiyaçlarının giderilmesi için, gündüzleri, belirli mesailerde aldıkları profesyonel hizmete, ev işlerine gündüzlü yardımcı bayan hizmeti denir.

En çok tercih edilen gündüzlü yardımcı bayanların ortak özellikleri

Peki, en çok tercih edilen gündüzlü yardımcı bayanların ortak özellikleri ni şöyle sıralayabiliriz;

*Canınızı, malınızı gözünüz arkada kalmadan emanet edebileceğiniz güvenirlikte, bir gündüzlü yardımcı olması, en can alıcı tercih sebebidir.

*Uzun vadeli çalışmış olarak, güzel referanslara sahip olmalıdır.

*Özel hayatı düzenli olan ve sorumluluk sahibi olan bir gündüzlü yardımcı bayan olmalıdır.

*Prezantabl bir görünüm ve kişisel temizlik sahibi olmalı

*İşinin temel özellikleri olan, ev düzeni, yemek, ütü gibi konularda becerikli olan, ev işlerine gündüzlü yardımcı bayan olmalıdır.

*Evdeki işleri ve sistemi kendi başına yönetip, yürütebilen kapasitede olan, tecrübeli gündüzlü yardımcı bayan olmalıdır.

*Yaptığı işi severek yapan, hayatına meslek olarak oturtmuş, işverenle mesafesini koruyabilen, yaptığı işi iş ve çalıştığı evi işyeri olarak gören ciddiyette ve saygıda çalışıyor olmalıdır.

*İletişime açık, alınganlık veya bilmişlik yapmadan çalışacak, işverenin isteklerini dikkate alarak çalışan gündüzlü yardımcı olması yanı sıra, misafir karşılama, ağırlama, servis, masa düzeni gibi yeteneklere sahip olmalıdır.

*Görevi olan sorumlulukları, düzenli olarak kendi isteğiyle, söylemeden ve ikaz etmeden yerine getirmeli, işvereni ile en baştan anlaştığı mesai saatlerine saygılı bir disiplinde çalışmalıdır. Ayrıca, çalıştığı ailenin, özel veya acil gereksinimlerinde, esnek davranarak çalışabilmelidir. Aynı şekilde, işvereni de, gündüzlü yardımcısının ihtiyacı olduğu zamanlarda, aynı esnekliği sağlamalıdır. Sahiplenme ve benimseme tek taraflı olmaz.

*Çalıştığı ailenin, özel hayatına saygılı ve mahremiyetine karşı hassas davranabilen yapıda olmalıdır.

*Uzun süreli çalışabilecek ve aileyi sahiplenecek şekilde, uyum içerisinde çalışması, iki tarafıda mutlu edecektir.

Bütün bu sıraladığımız özellikler, en çok tercih edilen gündüzlü yardımcı bayanların ortak özellikleri, konusunda en önemlileri diyebiliriz.Bu ortak özellikler, iyi bir cv çalışması ve özenli araştırmalar sonucunda, elde edilecek özelliklerdir. Herkes gündüzlü ev yardımcısı olarak çalışamaz.

Gündüzlü yardımcı bayanların; bu işi meslek olarak görüp, mesleklerine saygı duymaları gerekir. Ev işlerine gündüzlü yardımcı bayan arıyorum diyen; gerçekten iyi bir hizmet almak isteyen, işveren ailelere bizi arayın diyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
19.09.2019

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?