Profesyonel ev yardımcısı nasıl olmalıdır ?

Profesyonel ev yardımcısı nasıl olmalıdır ? sorunuza ilk yanıtımız, güvenilir, uyumlu, kendi aile kültürünüze uygun, hal ve davranışlarda bir profesyonel yardımcı bayan adayını, işe almanızı tavsiye ederiz. Sizin gelenek, göreneklerinize, örf ve adetlerinize uygun yapıda olması çok önemlidir.

 

Profesyonel ev yardımcısı nasıl olmalıdır ?

*Profesyonel  yardımcı bayanın kimde çalıştığı, ne iş yaptığı (işin içeriği), kaç sene çalıştığı, neden işten ayrıldığı gibi bilgileri açık ve net verebilmeli ve, mutlaka referansı ile görüşme imkanı taşıyabilmelidir. Profesyonel yardımcı bayan hakkında bilgi almanız, çok önemli bir konudur.

*Temiz, kişisel bakımına ve hijyene önem veren,

*Dakik, tertipli ve eli çabuk olmalı,

* İnsanlarla iletişim becerisinin olmalı, düzgün, sabırlı, dürüst,  saygılı, sorumluluk sahibi ve dikkatli olmasına, profesyonel yardımcılığını mesleği olarak gören,  talimatları takip edebilen ev yardımcısı olmalıdır.

*Önce güvenilirlik hususu, yani bütün kimlik araştırmaları yapılmış, aile düzeni olan, saygılı, işvereni ile mesafesini koruyan, çalıştığı işyerinin özel hayatına saygılı olmalıdır.

*İşverenin beklentilerini karşılayabilecek yeterli tecrübeye sahip, işverenin gelenek, görenek ve tarzına uygun anlayışta davranabilen, uyumlu iş disiplinine sahip, çalıştığı aileyi sahiplenebilen, iyi niyetli, sabırlı ve dikkatli olmalıdır.

Profesyonel ev yardımcısı nasıl olmalıdır ?

*Özel hayatını işe yansıtmaz, işine saygıyla ve itina ile bakan, sorumluluk duygusunu kullanabilen, hijyene önem veren, tertipli ve düzenli olmalıdır.

* İş tanımına uygun bir şekilde, uzun vadeli çalışmasında, herhangi bir alevi veya fiziksel engeli olmayan bir, profesyonel ev yardımcısı olmalıdır.

*Daha öncede profesyonel ev yardımcısı olarak, yatılı ev yardımcısı görevinde çalışmış, referansa sahiptir ve işverenin yatılı ev yardımcısı beklentilerini tamamıyla karşılar.

 

Yatılı ev yardımcısı

Seyahat engeli olmayan ve ortak yaşam kuralları prensiplerine sahip yapıda olmalıdır. Profesyonel ev yardımcısı; işverenin direktiflerini dinler,  çalıştığı evin kurallarına uyar; evin temizliğini bir sisteme koyar ve her zaman telkinle değil; kendi inisiyatifi ile söylenmeden sorumluluklarını yerine getiren profesyonellikte olmalıdır.

Gündüzlü ev yardımcısı

İşveren ile anlaşılan çalışma saatlerine uygun; iş tanımına uygun olarak, ailenin ev işlerine yardımcı olarak, her konuda beklentilerini karşılayabilen yardımcıdır.

Çalışma saatlerine saygılı; ulaşım sıkıntısı olmayan, bu işleri meslek olarak gören, uzun vadeli çalışmasında; herhangi bir özel nedeni veya sağlık problemi olmayan, kişisel temizliğine dikkat eden; işine ve işverenine saygılı, mesafesini koruyabilen, yemek, ütü, temizlik gibi; ev ile ilgili A ’dan Z ’ye tüm işlerden sorumlu, bütün bu görevlerini problemsiz yerine getiren yardımcıdır.

Sizlere aktardığımız; profesyonel ev yardımcısı nasıl olmalıdır ? hakkında bilgiler dışında; 29 yıllık profesyonel ev yardımcısı şirketi olarak; en iyi ev yardımcısı için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 27.08.2020

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?