Mükemmeli isteyen işverenler için püf noktalar

İnsanlar her zaman, hizmetin en mükemmelini ve verdiği ücretin karşılığını fazlasıyla almak ister, bu yazımızda mükemmeli isteyen işverenler için püf noktalar şeklinde yazımızı sizlere sunmak istiyoruz.

Mükemmeli istemek, ne istediğini bilmektir aslında, hem işverenin istekleri açısından, hemde hizmet veren adına…
Nasıl mı? Örneklerle açıklamaya çalışalım;

Mükemmeli isteyen işverenler için püf noktalar

Diyelim ki, ev işlerine yardımcı bayan arıyorsunuz ve yemek, ütü, ev düzeni gibi işlerde, hijyen kurallarına uyulmasını, söylenmeden yapılmasını, dolap düzeni bilmesini, sırasıyla evdeki işleri sistematik yönetilmesini arzuluyorsunuz?

Bütün bunlar için, tecrübeli yardımcı bayanla çalışıp, muhakkak referanslı yardımcı bayan olmasına çok dikkat etmelisiniz. Görüşme yaptığınız her yardımcı adayı, ben biliyorum, ben yaparım der. Fakat, gerçekten bildiğini ve yapabileceğini, bir önceki çalıştığı işverenlerin anlattıklarıyla doğrulayabilirsiniz.

Mükemmeli isteyen işverenler için püf noktalar

Sonrasında, önceliklerinize göre hareket etmelisiniz. Sizin için öncelik yemek konusunda uzmanlık ise, tecrübelerinde yemek yapımı konusunda ustalaşmış ve el lezzeti olan bir yardımcı bayan ile yola çıkmalısınız.

Eğer, çok titiz ve detaycı iseniz, düzenli bir şekilde temizlik istiyorsanız, ütü ve dolap düzeni sizin için çok önemli ise, bu konularda hizmet vermiş olan bir yardımcı bayan seçmelisiniz.

Yardımcı bayanla görüşme esnasında, beklentilerinizin altını net çizmeli ve yardımcının yeterlilik sınırlarını anlamak zorundasınız. Bunun içinde, uzun uzun isteklerinizi söylemelisiniz. Söyledikleriniz, yardımcı adayını korkutabilir veya istemez diye kesinlikle düşünmelisiniz. Zoru bilsin, kolayı sürpriz olsun şeklinde hareket edip, kendine olan güvenini ve yeterliliğini test etmiş olursunuz. Tabii, bu noktada, yardımcı bayanın size yönelttiği sorulardan da, onun işleri yapıp yapamayacağının sinyallerini de, anlamanız mümkün olacaktır.

“Referans, çalışacak kişinin aynasıdır.”

Bir başka örnek; 

Yeni doğan bebeğiniz veya çocuklarınız var, bebeğinizle ilgilenmek ve kendinize zaman ayırmak için, ev işlerine yardımcı bayana ihtiyacınız var. Bu noktada, yardımcı bayanın, daha önceki çalıştığı ailelerde, çocuklu ailelerde çalışmış olmasına dikkat etmelisiniz.

Çünkü, ev işlerine yardımcı bayanın, çocuklarınızla iletişime gireceğini, zaman zaman çocuklarla ilgili destek ihtiyacınız olacağını unutmamalısınız. Çocukları seven ve dikkatli bir yardımcı bayan olması çok önemlidir. Alışveriş, doktor veya özel bir takım işlerinizi halletmek için, dışarı çıktığınızda, çocuğunuzu emanet edeceğinizi düşünerek hareket etmelisiniz.

Bizler, 28 yıllık yardımcı bayan danışmanlık firması olarak, mükemmeli isteyen işverenler için püf noktalar yazımızda, onlarca detayın sadece en önemlilerini sizlerle paylaştık. Daha birçok püf noktayı bilmek ve yaşamak için, ev işlerine yardımcı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
26.09.2019

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?