Kıyafet Dolabı Düzeni Nasıl Olur ?

Sevgili hanımlar ve beyler, bu yazımızı özellikle düzenli yaşamayı seven ve evindeki kıyafetlerinin yerine, şekline şemaline önem veren kişiler için evde kıyafet dolabı düzeni nasıl olur ? şeklinde yazmış bulunmaktayız.

 Evimizde elimizi attığımız zaman, kıyafetimizin yerlerinin belli olması, hem hayatımızı kolaylaştırır hem de gözümüze hoş gelen, pratik bir çözüm haline gelir.

Kıyafet Dolabı Düzeni Nasıl Olur ?

Gardrop düzeni nasıl yapılır?

*Öncelikle her kıyafet, tarzına göre ayrılmalıdır. Örneğin; resmi kıyafet, iş kıyafeti, spor kıyafetler, sokak kıyafeti ve ev kıyafeti gibi.

*Kıyafetlerimizi ayırırken dolabın bir tarafını kışlık, bir tarafını yazlık olarak tayin etmek, hem karışıklığı önler, hem de aradığımızda bulmamız kolaylaşır.

*Kıyafetlerimizi, askıda olması gerekenler ve katlanacaklar olarak düşündüğümüzde, pantolon, gömlek, ceket gibi kıyafetleri karışık değil, hapsinin ait olduğu bir alan olsun. Ayrıca askıdaki kıyafetlerinizi, rengine göre de sıralarsınız, bu da hem görüntü, hem de pratiklik açısından size müthiş kolaylık sağlayacaktır.

*Gardrobunuzda, çok ender giydiğiniz kıyafetleri, en tepeye veya alınması zor olan yerlere kaldırın. Daha sık giydiğiniz ve sevdiğiniz kıyafetler için daha elinizin altı bölgeler seçin

*Uzun zamandır giymediğiniz, size geniş veya dar gelen, modası çok geçen kıyafetleri dolabınızdan azad edin. Boşuna yer kaplayıp sıkışıklığa neden olmasın. Hatta bunu belli periyotlarla alışkanlık haline getirmeniz, dolabınızın nefes almasını sağlayacaktır. Bu sayede size de, ihtiyacı olanlara yardım etmek gibi anlamlı bir de fırsat çıkmış olur.

Kıyafet Dolabı Düzeni Nasıl Olur ?

*Kıyafetlerinizi cinsine göre ve giyiniş tarzına göre de ayırabilirsiniz. Örneğin, trikolar, kumaşlar, kotlar, penyeleri pamuklu, ipek gibi kıyafetleri ayrı kategoride asabilir veya katlayabilirsiniz. Yine burada da, rengine göre sıralama yapmanızı tavsiye ederiz.

*Dolabınızdaki raflarda, belli bir düzende olmalısınız. Katlanan giysilerde, kısa kollular, uzun kollular, alt giysiler, üst giysiler gibi kategorilerde ayırıp, bu düzende devam etmeniz çok işe yarar bir teknik olacaktır.

*Gardrobunuzda, iç çamaşırlar, çoraplar, atletler gibi özel ve karışması daha muhtemel eşyaların, çekmeceleri ayrı olmalıdır. Çekmece yeterli derecede yakınsa, kumaş kutular kullanarak da bu düzeni sağlayabilirsiniz.
 Her insan evindeki gardrop düzenini böyle olmasını ister.

Kısaca verdiğiniz bu önerileri, evde kıyafet dolabı düzeni nasıl olur? diye düşünenve uygulamak isteyenler için hazırladık. Bütün bu düzeni sağlayacak ve uygulayacak, ev işlerine yardımcı bayan, yatılı yardımcı bayan, gündüzlü yardımcı bayan, temizlikçi kadın gibi ev personeli ihtiyaçlarınız için biz, yardımcı bayan şirketini arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Uzman İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 24.12.2018

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?