Hastaya Yardımcı Bayan

Hasta bakımı oldukça zor ve meşakkatli bir iştir. Hiçbirimizin ne zaman hasta olacağı ve bu hizmete ihtiyaç duyacağı belli değildir. Ancak ihtiyaç duyulduğunda da hizmetin kısa sürede alınması gerekir. Referans verebilen, tecrübeli hastaya yardımcı bayan, daha öncesinde iş tanımıyla ilgili deneyime ve donanıma sahip, hasta bakıcısı tercih edilmelidir.

Hastanın günlük ihtiyaçlarını karşılayacak, rutinine uyum sağlayan, ev ortamı ve sosyal hayatında ihtiyaçları doğrultusunda destek verebilecek tecrübeli hasta bakıcısı tercih edilmelidir.

Hastaya Yardımcı Bayan

Hastaya Yardımcı Bayanın Görevleri Nelerdir ?

*Hastanın kullandığı ilaçları, zamanlamasına göre hazırlar ve doktorun önerdiği zamanda hastaya verilmesini sağlar (hastanın kullandığı ilaçları saatinde ve gerektiği dozda verilmesi, yaşlı kişi veya kişilerin günlük rutinlerinin gözlenmesi, bunun için günlük tutmasını isteyebilirsiniz )

*Hastanın yatış pozisyonunu ayarlar ve kıyafetlerini giydirip çıkartır

*Hastanın bulunduğu ortamı,  odasının aydınlık ve havalandırılmış olup olmadığını kontrol eder

*Gerekli durumlarda hastaya sürgü veya ördek verir (vaktinde kişisel ihtiyaçlarıyla ilgili gereksinimlerinde destek olabilme yeteneği olan )

*Hastanın genel vücut bakımlarını uygular, tecrübeli yardımcı bayan düzenli, temiz ve hijyene önem veren,  hastanın kişisel temizlik konusunda banyo, tırnak kesimi, saç ve cilt bakımı, diş fırçalama konusunda destek verebilmelidir. Ayrıca yardımcı hasta bakıcısı kişisel temizliğine özen gösteren, prezantabl, güler yüzlü, enerjik, pozitif güvenilir hasta bakıcısı olmalıdır.

*Hastaya egzersizlerini yaptırır.

* Hastanın beslenmesini sağlar  ( oral beslenme (ağız), mideden beslenme, sonda ile beslenme, ayrıca hasta  bireylerde beslenme reçetesini uygulaması, sıvı tüketimi ile ilgili de takip bulunması, sağlıklı ve zamanında beslenme konusunda bilinçli, dikkatli bir referanslı bir hastaya yardımcı bayan olması gerekir)

*Acil durumlarda ilk yardım yapar

*Hastanın durumu ile ilgili hasta yakınına, hemşirelere ve doktorlara güncel bilgilendirmelerin yapılmasını sağlar ve önemli görevleri sistematik ve düzenli şekilde yerine getirirler.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak, tecrübelerimiz doğrultusunda hasta bakıcısı adaylarında özel değerlendirmeler yapmakta olup, aşağıdaki özellikleri sorgulamaktayız.

Hastaya yardımcı bayan adayının özelliği;

*Güvenilir, dürüst, güler yüzlü, pozitif, sabırlı, enerjisi yüksek, sevecen, saygılı

*Sağlık kurallarına ve hijyene önem veren

*Ailenin koyduğu kurallara saygı duyan ve uygulayabilen

*Tecrübeli, güvenilir, referans verebilen, sigara kullanmayan

*Yakın civarda oturan ya da ulaşım problemi olmayan

*Tercihen Türk Vatandaşı ya da Oturma İzinli Yabancı Yardımcı Bayan

*Şefkatli, merhametli, yaşlılarla iletişimi kuvvetli olan

*Referanslı yardımcı bayanın, aile yaşantısı düzenli olan, çocuğu ya da işe devamını etkileyecek bir rahatsızlığı olmayan, bu işi uzun zaman zarfında devam etmesi çok önemlidir.

*Kısaca güvenilir hastaya yardımcı bayan evin bir bireyi gibi sizinle ve yakınlarınızla yaşayabilecek tecrübeli hastaya yardımcı bayan bakıcı olmasına önem göstermekteyiz.

Hastaya Yardımcı bayan nasıl çalışır ?

Portföyümüzde bulunan hasta bakıcılarımız sizin ihtiyacınız doğrultusunda, yatılı hastaya yardımcı bayan – Haftada 1 gün 24 saat izinli ( haftada 6 gün ), gündüzlü hastaya yardımcı bayan – Hafta içi 5 gün/ belirli saatler arasında/ İhtiyacınız doğrultusunda cumartesi yarım gün ya da tam gün şeklinde çalışabilecek, siz değerli ailelerimiz için hastaya yardımcı bayan elemanlarımız mevcuttur.

Hastaya yardımcı bayan gereken durumlar nelerdir?

Alzheimer hastasına yardımcı bayan, Parkinson hastasına yardımcı bayan, Demans hastasına yardımcı bayan, felçli hastaya yardımcı bayan, şeker hastasına yardımcı bayan, kalça kırıklığı hastasına yardımcı, kalp hastasına yardımcı, tansiyon hastasına yardımcı, görme engelli hastaya yardımcı, yatalak hastaya yardımcı bayan,  gibi hastanın hayatını kolaylaştıracak, referanslı hasta yardımcısı ihtiyacında olabilirsiniz.

Çocukluğumuzda, anne ve babalarımız bizlere sevgiyle, şefkatle, özveriyle baktığı gibi, onlara da yaşlılık ve hastalık dönemlerinde rahat, huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir ortamda yaşatabilmek için hastaya yardımcı bayan ihtiyacını duyabilirsiniz.

Anneme yardımcı bayan; babama yardımcı bayan ya da yakınlarıma yardımcı bayan olacak; kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilen; ev işlerinde ve bakımlarında onlara destek olacak; annem yada babam dışarı çıktığında ve özellikle geceleri yalnız kalmamaları için yanlarında duracak; yürümede zorluk çekiyorsa; yardımla ya da walkerla yürümesine destek olacak; yatalak hasta ise onun bakımıyla ilgilenecek hastaya yardımcı bayan arıyorum diyorsanız doğru adrestesiniz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak, size bir telefon kadar yakınız, en kısa zamanda bu zorlu süreçte sizinle birlikte yola devam etmek ve tanışabilmek dileğiyle

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Uzman İnsan Kaynakları Yöneticisi
Deniz Kılıç – 06.02.2019

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?