Hastaya Yabancı Yardımcı Bayan

Hastaya yabancı yardımcı bayan seçimi yapmadan önce, size en uygun olanının, yatılı yabancı yardımcı bayan mı? Yoksa gündüzlü yabancı yardımcı bayan mı? olduğunu tespit etmelisiniz.

Ayrıca yabancı yardımcı bayan için planladığınız iş tanımını, öncelik olarak hasta bakımı olduğunu belirleyip, hastadan artan zamanlarda ev işlerine yardımcı olmasını da isteyebilirsiniz.

Hastaya Yabancı Yardımcı Bayan

Bakıcınızın,  yabancı yardımcı bayan olması durumunda, bakıma muhtaç bireyin hayatında olumsuz herhangi bir etkisi olmaması için, işe başlamadan önce aile bireyleri ve yabancı bakıcı adayı ile görüşme esnasında, birebir görüşme yaparak, Türkçeyi düzgün kullanma becerisine sahip olması ve anlaşılır olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Hastaya yabancı yardımcı bayan seçerken;

Yaşlılar, belli bir yaştan sonra alışkanlıklarını değiştirmek istemez ve bunlara uyum sağlanması konusunda da inatçıdırlar. Kendi aile kültürüne uygun hal ve davranışlarda bir hasta bakıcısı ile yaşamayı isterler.

Hasta yanına yabancı uyruklu yardımcı, sizin gelenek, göreneklerinize, örf ve adetlerinize uygun yapıda olması çok önemlidir. Hasta yanına yabancı yardımcı çalıştırmaya karar verdiğiniz zaman, ilk dikkat edeceğiniz madde olarak, tecrübeli hasta bakıcı ve referanslı hasta bakıcı diyebiliriz.

Yani referanslı hasta bakıcısı yabancı yardımcı bayan kimde çalıştığı, ne iş yaptığı (işin içeriği), kaç sene çalıştığı, neden işten ayrıldığı gibi soruları, mutlaka referans verecek kişi ile görüşmeniz ve hastaya yabancı yardımcı bayan hakkında bilgi almanız çok önemli bir detaydır.

Hastaya yabancı yardımcı bayan nasıl olmalıdır ?

En önemli ve değerli özellikler, uyumlu ve sabırlı olmasıdır. Yaşlı bireyleri seven, onlarla vakit geçirmekten hoşlanan, yaşlının uyku, yemek ve ilaç saatlerine özen gösteren, yakın – sıcakkanlı, sosyal, sevecen, pozitif enerjili, eli yüzü düzgün, sigara kullanmayan, kişisel temizliğine özen gösteren, samimi, dürüst, sabırlı ve dikkatli kişiler hasta bakımı sorumluluğu almalıdır.

Hasta bakımına engel oluşturacak düzeyde, hasta bakımına yardımcı bayan ruhsal, bedensel ve işe devamsızlığıyla ilgili herhangi bir hastalığı olmamalı, yaşlının hem sözel, hem de bedensel tepkilerini anlamalı, uygun yanıtlar verebilmeli ve uygulamalıdır.   

Hasta bakımına yabancı yardımcı bayan adayları ile mülakat esnasında dikkatli davranıp, iyi değerlendiriyoruz. Bu esnada kimlik fotokopisini alıyoruz (oturma izni ya da çalışma izni), ev adresinin tam olmasına özen gösteriyoruz, ayrıca sağlık testi yaptırabilirsiniz (ücretini karşılayarak), referans bilgilerinin doğru olup olmadığına, aile yaşantısının düzenli olup olmadığına, işe devamını etkileyecek bir rahatsızlığının olmamasına dikkat ediyoruz.

Farkımız sizinle empati yapmamız ve sunacağımız kaliteli, hastaya yardımcı bayan adaylarımızdır. Yaşlılarımıza doğru evde bakım yardımcı hizmetini verecek bir hasta bakıcı bulmak, oldukça zordur.

Bu zorlu süreçte siz de anneme; babama; anneanneme; babaanneme; dedeme can yoldaşı; güvenilir; referanslı; hastaya yabancı yardımcı bayan arıyorum diyorsanız; bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Deniz KILIÇ
İnsan Kaynakları Uzmanı
Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
12.11.2020

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?