Gündüzlü Yardımcı İle Çalışmanın Avantajları

Çalışan anne babaların, ev hanımlarının, bebekli ailelerin ve yaşlıların, hayatlarını kolaylaştıran en önemli ihtiyaçlardan birisi, gündüzlü yardımcıdır. İnsanlar, temizlik, yemek, ütü yapacak ve gereken zamanlarda çocuklarını veya yaşlılarını, gönül rahatlığı ile emanet edebilecekleri güvenilir eller ararlar. Tam da bu noktada, sizlere yol gösterecek yaralı bilgileri paylaşmak adına, bu haftaki konumuz, gündüzlü yardımcı ile çalışmanın avantajları olacaktır. Bu sayede, hem dikkat etmeniz gerekenleri, hem de nasıl verimli hizmet alabilirsiniz, sizlerle paylaşacağız.

Gündüzlü Yardımcı ile Çalışmanın Avantajları

 

Gündüzlü yardımcı ile çalışmak bazen zorunluluk, bazen de tercih olabilir;

Evinizde yatılı yardımcı için ayrı odanızın olmadığı durumlarda, gündüzlü yardımcı ile çalışmak adeta zorunluluk olur. Çünkü, yatılı yardımcı için ayrı oda olmazsa, yatılı yardımcı çalıştıramazsınız. Ayrıca, evde her an bir yardımcı ile yaşamak fikri, bazı insanlar için rahatsız edici veya özel alan alansız kalma gibi gelerek, istenmeyebilir. Diğer bir önemli etken de, yatılı yardımcı fiyatlarının, gündüzlü yardımcı fiyatlarından çok daha yüksek olmasıdır. Bütçesel anlamda, gündüzlü daha avantajlı olacaktır.

 

Gündüzlü yardımcı tercih etmenin en önemli avantajları;

 

*Gündüzlü ev işlerine yardımcı bayanlar, branş olarak, bebek bakımına yardımcı, yaşlı bakımına yardımcı, hasta bakımına yardımcı olarak, ihtiyaç doğrultusunda destek alabilirsiniz. Burada önemli nokta, yardımcı bayan, referanslı yardımcı bayan olup, daha önceki tecrübelerinde, benzer yardımcılık görevini üstlenmiş olmalıdır.

*Gündüzlü yardımcının çalışma saatlerini, istediğiniz mesailerde yapabilirsiniz. Örneğin; sabah 08.00-akşam 18.00/sabah 09.00-akşam 17.00/sabah 11.00-akşam 19.00/14.00- akşam 20.00 v.b gibi

Tecrübeli yardımcı bayanlar, saatlerin esnekliği, evin büyüklüğü ve beklenen işler kapsamında ücret talep etmektedir.

*Gündüzlü yardımcılar, ulaşım açısından uygun lokasyonlarda tercih edilir. Gerektiği durumlarda geç çıkabilir veya izinli olduğu gün gelmesini rica edebilirsiniz. Bu gibi, ekstra geldiği zamanlarda, maaşı dışında mesai ücreti talep edilir.

*Gündüzlü yardımcılar, evin temizliğinden, çamaşır ütüsünden, isteğe bağlı yemek ve alışverişinden de sorumlu olabilirler. Genellikle evime gündüzlü yardımcı arıyorum diyen işverenlerin tercihidir. Esas görevi, gündüzlü temizlik personeli olarak çalışırlar. Fakat, ihtiyaca bağlı olarak, zaman zaman, bir kaç saatliğine çocuğunuzu da emanet edebilirsiniz.

*Yaşlı bakımına yardımcı bayan veya hasta bakımına yardımcı bayanlar ise, yaşlının yaşadığı ortamın hijyenini, yemeğini, ütüsünü, çamaşırı gibi sorumluluklar yanı sıra, ilaç takibi, banyo ve tuvalete destek, doktor kontrolüne götürmek, gezintiye çıkmak ve evin ihtiyaçları gibi konularda, da destek verebilirler.

 

Gündüzlü Yardımcı ile Çalışmanın Avantajları

 

Bizler, 29 yıllık yardımcı bayan danışmanlık şirketiyiz. İhtiyaç sahibi işverenler bizi aradıklarında, kriterleri ve yardımcının alacağı sorumlulukları detaylı dinliyoruz. Daha önce de belirttiğim gibi, beklentilere uygun referanslı yardımcı bayanla eşleştirme yapıyoruz. Burada önemli olan bir ayrıntıda, ihtiyaç sahibinin, kural, kültür ve kaidelerine uygun adayı sunabilmektir. Bu hafta sizlerle, gündüzlü yardımcı ile çalışmanın avantajları konusunu paylaştık. Uzun vadeli çalışacak, evime güvenilir yardımcı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz-16.11.2021

 

 

 

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?