Gündüzlü Yardımcı Bayan Nasıl Çalışır ? Görevleri Nelerdir ?

Sevgili yardımcı bayan arıyorum diyen işverenlerimiz, gündüzlü yardımcı bayan nasıl çalışır? Görevleri Nelerdir? başlıklı yazımızda, sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz, yıllara dayanan bilgi ve deneyimlerimizi sunmak isteriz.

1991’den bu yana, yardımcı bayan ajansı olarak, binlerce insan tanıyıp içlerinden seçtiğimiz adayları, tüm güvenlik süzgeçlerimizden geçirip, kimlik bilgileri yanı sıra, aile özel hayatlarını da araştırarak, aklı başında insanlara iş bulmaktayız.

Gündüzlü Yardımcı Bayan Nasıl Çalışır ? Görevleri Nelerdir ?

Ailenizin ve yuvanızın merkezinde çalışacak, gündüzlü yardımcı bayan, çocuklarınızı ve tüm sevdiklerinizi gözünüz arkada kalmadan, emanet edebileceğiniz güvenilirlikte olmalı, aynı zamanda tüm değerli varlıklarınızı ve malınızı emanet edebileceğiniz, güvenilir gündüzlü yardımcı olmalıdır.

Gündüzlü Yardımcı Bayan Nasıl Çalışır ? Görevleri Nelerdir ?  sorularının cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Evdeki bakıcım, gündüzlü bakıcı mı olmalı? diyen ve evde bakıcı hizmetini çalıştığı için veya hayatını kolaylaştırmak istediği gibi, birçok sebeple isteyen aile olabilirsiniz.

*Gündüzlü bebek bakımına yardımcı, sadece bebeğinizin altını değiştirip, karnını doyuran biri değil bebeğinize anaç bir sevgiyle yaklaşıp, güvenle emanet edebileceğiniz bir yardımcı olması gerekir. Gündüzlü yardımcıda aranan özelliklerden bir diğeri de, sigara kullanmayan kişileri tercih etmelisiniz.

Çünkü, evinizde günün tamamını geçirecek Referanslı gündüzlü yardımcı, sorumluluk sahibi, dürüst, sabırlı, sakin, vicdanlı, samimi ama mesafeli, anne ile anlaşabilecek uyumlu kişilikte olmalıdır.

Annenin verdiği talimatları takip etmeli, kendi bilgi ve deneyimlerini aile ile paylaşmalı, empati yeteneği olan, anne yardımcısı olmalıdır. Tecrübeli gündüzlü yardımcı, daha önce iş deneyimi olan, başka bir ailenin yanında, aynı vasıflarda çalışmış biri olmalıdır ve referans verebilmelidir.

* Çalışan anne ve çalışan baba iseniz, yardımcı gündüzlü bayan, yemeklerinizi ve sofranızı hazırlamış bir şekilde sizi bekler. Günün yorgunluğu sofranızda ailenizle keyifli bir yemek eşliğinde giderebilirsiniz. .

*Çalışan anne ve çalışan baba iseniz, çocuğunuz ya da çocuklarınız var ise, çocukların okul öncesi ve sonrası hazırlıklarını yapabilir. (kahvaltı, servise verme, servisten alma, yemek yedirme, oyun oynama ve ödevlerine destek olma gibi )

* Kirli çamaşırlarınızı, beyazlar, siyahlar (açık- koyu renkliler) ve hassas çamaşırları (yün, ipek, v.b.) grup halinde ayırarak yıkanmasını ve temizlenmesini sağlar. Tabii bunları yaparken, kıyafetlerin ters çevrilmesi ( yıpranmasını önlemek için), kıyafetlerin cep kontrolünün yapılması gerekir. Ayrıca yatak çarşaflarının ve yastık kılıflarının haftalık yıkanması ve havalandırılmasını görev haline getirir.

*Ütü yapar, özellikle çalışan kadınlar ve çalışan babalar için, iş hayatındaki görünümlerinde, ütü önemli bir detaydır.

Gündüzlü Yardımcı Bayan Nasıl Çalışır ? Görevleri Nelerdir ?

* Gündüzlü yardımcı bayan; tuvalet, banyo, lavabo, ayna vb. yerlerin temizlenmesi,  kullanılan havlu, sıvı sabun, lavabo-pisuvar tablet, tuvalet kâğıdı vb. temizlik malzemelerinin kontrol edilmesi, eksiklerinin listelenmesi gibi günlük yapması gereken görevleri arasındadır.

*Cam, pencere, balkon, teras  gibi yerlerin belirli zamanlarda temizlenmesini sisteme koyarak, demeden iş yapmasını bilir.

* Gündüzlü yaşlıya yardımcı; Referans verebilen tecrübeli yaşlı yardımcısı, daha öncesinde iş tanımıyla ilgili deneyime ve donanıma sahip, gündüzlü yaşlı yardımcısı tercih edilmelidir. Yaşlının günlük ihtiyaçlarını karşılayacak, rutinine uyum sağlayan, ev ortamı ve sosyal hayatında ihtiyaçları doğrultusunda destek verebilecek, tecrübeli gündüzlü yaşlı yardımcısı tercih edilmelidir.

Yaşlı bakıcısının talimatları takip etmesi ve uygulaması, dakik, pratik, eli çabuk olması yaşlının kullandığı ilaçları saatinde ve gerektiği dozda verilmesi, yaşlı kişi veya kişilerin günlük rutinlerinin gözlenmesi, vaktinde kişisel ihtiyaçlarıyla ilgili gereksinimlerinde destek olabilme yeteneği olan bir gündüzlü yaşlı yardımcısı olmalıdır.

* Tecrübeli gündüzlü yaşlı yardımcısı düzenli, temiz ve hijyene önem veren, yaşlı ebeveynlerin günlük ev ortamında ev işleri, günlük toparlama, yemek yapımı gibi konularda destek olmalıdır. Yaşlının kişisel temizlik konusunda banyo, tırnak kesimi, saç ve cilt bakımı, diş fırçalama konusunda destek verendir. Gündüzlü yaşlı yardımcısı kişisel temizliğine özen gösteren, prezantabl, güler yüzlü, enerjik, pozitif güvenilir yaşlı yardımcısı olmalıdır.

Sizlere, Gündüzlü Yardımcı Bayan Nasıl Çalışır? Görevleri nelerdir ? bilgiler sunduk, istediğiniz iş tanımında daha önce çalışmış; belirlediğiniz günlerde ve saatlerde çalışabilecek; aile kültürünüze benzeşen ailelerde çalışmış; adap ve inceliklere sahip, iş ahlakı olan; aklı başında; gerçekten ihtiyacı olup; uzun vadeli bir ailede çalışmaya niyeti olan; gündüzlü yardımcı bayan hizmetini meslek olarak gören tecrübeli gündüzlü yardımcı bayan ile çalışmak isterseniz, bizi arayabilirsiniz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 25.04.2019

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?