Gündüzlü yardımcı arayanların en önemli 10 endişesi !

Sevgili çalışan anneler ve ev hanımları, canınızı, evimizi emanet ettiğimiz ve hayatımızı kolaylaştırmak için ihtiyaç duyduğunuz, ev işlerine gündüzlü yardımcı bayan konusunda, ev temizliğine yardımcı bayan işe almadan önce, endişelerinizi anlıyoruz ve bu konuda, gündüzlü yardımcı arayanların en önemli 10 endişesi, şeklinde sizler için, ana başlıkları ile önerilerimizi kaleme almak aldık.

gündüzlü yardımcı arayanların en önemli 10 endişesi

Gündüzlü yardımcı arayanların en önemli 10 endişesi;

1 – Güvenilir gündüzlü yardımcı bayan olması;

Güven, hayatın her noktasında önemli olduğu kadar, özellikle ev temizliği için yardımcı veya ev işlerine anne yardımcısı konusunda da, can alıcı önem taşır. Çünkü, insanların evi kalesidir. Bu kalenin sınırlarından içeri giren kişi, yardımcı bayan olsa dahi, güvenilirlik en önceliğiniz olmalıdır. 29 yıllık, gündüzlü yardımcı ajansı olarak, yeri yurdu belli, referanslı ve aile hayatı olan gündüzlü yardımcılar temin ediyoruz.

 

2 – Tecrübeli gündüzlü yardımcı bayan olması;

Referans verebilen, tecrübeli yardımcı bayan, daha öncesinde iş tanımıyla ilgili deneyime ve donanıma sahip olan, alaylı olup kendini yetiştirmiş, tecrübeli, deneyimli, bilinçli bir şekilde görevleri yerine getiren, yapacağı işi meslek olarak görmesi, yaptığı işin sorumluluğunun bilincinde olması ve işverenlerin ihtiyaçlarına cevap verebilen, tecrübeli ev işlerine gündüzlü yardımcı bayan olması çok önemlidir.

Size sunacağımız tüm referanslı yardımcı bayanların referans kontrolleri detaylı olarak yapılmıştır ve arzu ederseniz sizlerde görüşüp emin olabilirsiniz.

3 – Uzun vadeli çalışacak gündüzlü yardımcı bayan olması;

Yapacağı işi meslek olarak görmesi, yaptığı işin sorumluluğunun bilincinde olması ve işverenlerin ihtiyaçlarına cevap verebilen, uzun vadeli çalışmasında hiçbir engel olmayan (sağlık veya ailevi) daha önceki çalıştığı ailelerde de uzun süreli çalışmış olmasına dikkat etmelisiniz.

4 – Kaliteli ve kapasiteli, gündüzlü yardımcı bayan olması;

Evinize alacağınız yardımcı bayan ile ilk görüşmeniz esnasında, uyumlu, hoşgörülü, güler yüzlü, sabırlı, saygılı, sorumluluk sahibi ve dikkatli olan, talimatları takip eden ve uygulayan, dakik, tertipli ve elinin çabuk olmasına, iletişim becerisinin olmasına dikkat etmelisiniz.

Evdeki düzeni sağlaması ve devam ettirebilmesi için sistem kurması ve uygulayabilmesi gerektiğini bilen, ev işleri yapmaktan, keyif alan bir yardımcı olmasına dikkat etmelisiniz.

Şimdi diyeceksiniz ki, bunu nasıl anlayacağız;

Görüşmelerdeki soru cevaplarından, daha önceki çalıştığı aile referanslarından ve en önemlisi, bizim gibi profesyonel bir firmanın doğru eşleştireceği yardımcı adaylarıyla görüşerek…

 

5 – Aile hayatı düzgün, gündüzlü yardımcı bayan olması;

Burada size verebileceğimiz en önemli tüyo, yardımcının referansları, referanslarıyla çalışma süreleri olacaktır. Uzun yıllarca ev işlerine yardımcı hizmeti veren çalışanın, ailesi de bu çalışma koşullarına alışmış ve bu konuda önünde engel taşımıyor anlamına gelir.

Eşinin ve çocuklarının, iş ve hayat durumlarını sorgulamanızı öneririz. Ayrıca aile bireylerinin de kendine göre iş ve eğitim düzeni varsa, herkes birbirine saygılı bir durumdadır demektir.

6 – Mesai saatlerinde uygun, gerektiğinde esnek olabilecek gündüzlü yardımcı olması;

Evinize, yardımcı bayan almadan önce, en uygun olacak mesailerinizi belirleyerek bu yola girmelisiniz. Çünkü, en başta konuşulan kanun olur ve ne sizi bunun değişmesini istersiniz, nede çalışan yardımcı bayan değişmesini ister. Fakat, ev hizmetlerinde çalışmak, şirkette veya ofiste çalışmak gibi değildir.

Ev hizmetinde çalışan, çalıştığı ailenin, iyi gününde veya kötü gününde yanında olmayı ve işverenini sahiplenerek çalışmayı hedeflemelidir. Bu konuda da, daha önceki çalışmış, referanslı yardımcı, tecrübeli yardımcı ev bu işi meslek olarak gören yardımcılar ile tanışmalısınız.

Gerektiğinde esnek olabilmek, karşılıklı bir fedakarlıktır. Fakat, siz işveren olduğunuz için, özellikle de çalışan bir aile iseniz, bu esneklik yardımlarına zaman zaman daha çok ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir.

Yardımcı bayan seçim mülakatlarında, bu sorunuzu muhakkak soru listesine eklenmeli ve yardımcı adayının, bu sorunuza ilk tepkisini iyi ölçerek değerlendirmenizi öneririz.

Gündüzlü yardımcı arayanların en önemli 10 endişesi

7 – Ulaşım olarak, gidip gelmesinde problem olmayacak lokasyonlarda, gündüzlü yardımcı olması

Gündüzlü yardımcılar konusunda en dikkat etmeniz gereken konulardan birisi, işe alacağınız yardımcı bayanın yakın lokasyonlarda olması, ulaşımı kolay olan bir lokasyonda oturması, mesafesi olan bir yardımcı olursa da, daha önce aynı mesailerde ve gidip gelmesinde sıkıntı olmayacak bir profesyonellikte olup olmadığına, dikkat etmelisiniz.

İstanbul şartlarında, çok yakın oturan bir yardımcı bulmak her zaman kolay değil. Bu noktada, mesafesi olsa da, ulaşım kolaylığı olan, uzun zamandır bu işlerde çalışan ve bu işten kazanacağı paraya, geçimi ve amaçları için ihtiyacı olan yardımcılar tercih etmelisiniz.

8 – Kişisel temizliği olan, tertipli bir gündüzlü yardımcı olması;

Gündüzlü yardımcı, elinden, yüzüne, tırnağından saçına başına kadar, temiz ve derli toplu, yeniliğe ve değişime açık olan (elektronik eşyalar kullanımı ve servis gibi), sabit fikirli olmamasına, inisiyatif sahibi olmasına, işverenileriyle mesafesini koruyabilen, özel hayata saygılı, ailelerin gelenek, görenek, örf ve adetlerine uyumlu bir yapıda olmasına dikkat etmelisiniz.

Kişisel temizliğine özen gösteren, prezantabl, güler yüzlü, enerjik, pozitif, sigara kullanmayan gündüzlü yardımcı bayan tercih etmenizi öneririz. Bu ilk intibayı, birebir mülakatta ve referanslarıyla da görüşerek doğrulayabilirsiniz.

Gündüzlü yardımcı arayanların en önemli 10 endişesi;

9 – İşbilen, düzen bilen, referanslı gündüzlü yardımcı olması

Size sunacağımız, tüm referanslı yardımcı bayanların, referans kontrolleri detaylı olarak yapılmıştır ve arzu ederseniz sizlerde görüşüp emin olabilirsiniz.

Yardımcının referanslı olması demek, daha önce ev temizliği işinde çalışmış, ailenin beklentilerini yerine getirebilecek, yemek bilen, ütü bilen, temizlik bilen, şartı şurtu olan referanslı yardımcı olması anlamına gelir.

Bize başvurmanızın nedeninin, referanslı ve iş bilen yardımcılar ile çalışma isteğiniz olduğunu biliyoruz.

 

Evinizde çalışacak olan, temizlik işlerine yardımcı bayan referansı çok önemlidir. Kimde ya da kimlerde çalıştığı, ne tür bir ev işlerinde becerikli olduğu, kaç senedir ev işlerinde yardımcılık mesleğinde çalıştığı, ev işleri hizmeti olarak çalıştığı işlerinden, neden ayrıldığı çok önemli bir konudur. Mutlaka referans verecek kişi yada kişilerle ile görüşmelisiniz

10 – Yardımcı bayanın sağlık problemi olmaması

Öncelik olarak size uygun olduğunu düşündüğünüz aday ile kesinlikle yüzyüze birebir mülakat yapmanızı öneriyoruz.

Sonrasında; prensipte anlaştığınız yardımcı adayına istediğiniz bulaşıcı hastalıklar (hepatit, hıv gibi) testlerini (ücretini karşılayarak) yaptırabilirsiniz.

Özellikle bu konu, çok çok önemlidir. Bu bir tedbirdir.

Sonrasında hem kendisi ile birebir görüşmenizde; hem de referansı ile görüşerek, kalıtsal veya tedavide olduğu bir rahatsızlığı (bel fıtığı, kas rahatsızlığı, geçirdiği ameliyat, psikolojik durumu gibi) olup olmadığını iyi sorgulamanızı öneririz.

Bu durum iş kalitesi ve uzun vadeli çalışabilmesi için en can alıcı noktadır.

1991 yılından bu zamana kadar; uzun vadeli çalışabilecek ve problemsiz yardımcı bayan aday portföyümüz ile en kaliteli gündüzlü yardımcı hizmetini vermekteyiz. Sizlere; gündüzlü yardımcı arayanların en önemli 10 endişesi şeklinde, bilgi deneyimlerimizi aktarmaya çalıştık. En iyi yardımcı bayan için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Uzman İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 18.06.2020

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?