Evinde ilk kez yardımcı bayan çalıştıracaklar için uzman tavsiyeleri

Ev işlerine yardımcı bayan arıyorum diyen işverenlere ve  evinde ilk kez yardımcı bayan çalıştıracaklar için uzman tavsiyeleri şeklindeki yazımızı, onları bilinçlendirmek amacıyla, hazırlamış bulunmaktayız.

Evinde ilk kez yardımcı bayan çalıştıracaklar için uzman tavsiyeleri

Yardımcı bayan seçimini doğru şekilde yapmalısınız;

*Referans araştırmasını iyi yapıp, tecrübeli yardımcı bayan olduğundan emin olmalısınız.

*Yardımcı bayana beklenti ve kurallarınızı net koymalısınız.

*Ev işleri ile ilgili planlama ve düzen içinde çalışmasını sağlamalısınız.

*Her zaman karşılıklı mesafeyi iyi korumalısınız.

*Ev işlerine yardımcı bayan işe alırken, mutlaka sabıka kaydı, ikametgah ve kimlik bilgilerini kontrol etmeli ve güncel olarak bu belgeleri talep etmelisiniz.

*İster yatılı yardımcı bayan olsun, ister gündüzlü yardımcı bayan, bulaşıcı hastalıklar testlerini mutlaka yaptırın ve herhangi bir kalıtsal hastalığı varmı?, geçirdiği ameliyat var mı? veya düzenli kullandığı ilacı var mı? diye sorun ve öğrenin.

Eve kamera sistemi yaptırmak bir güvenlik önlemidir. Evinizi, canınızı ve malınızı emanet ettiğiniz yardımcı bayan, bundan rahatsızlık duymamalıdır.

Evde günlük haftalık ve aylık iş planlaması yapmalısınız;

*Evinizin günlük olarak yapılması gereken, mutfak temizliği, banyoların temizliği ve yemek yapımı gibi işleri düzenli bir biçimde yapılmasını istemelisiniz.

*Evinizin haftalık olarak yapılması gereken, süpürme, silme, toz alma, çarşaf değişimi, çamaşır ve ütü işlerini günlere ayırarak, gün aşırı plan yapmalısınız.

*Evinizin aylık olarak yapılması gereken, mutfak dolapları, banyo dolapları, kapı – cam temizliği, ayakkabı ve giysi dolapları gibi, dip köşe temizliklerini, aylık bir planlamaya oturmalısınız.

“Referans, kişinin aynasıdır.” Evinde ilk kez yardımcı bayan çalıştıracaklar için uzman tavsiyeleri

Referanslı yardımcı arıyorum, demek en akıllıca adımdır ve işi şansa bırakmamak anlamına gelir. Ayrıca, başka ailelerin canını ve malını emanet etmiş olması, yardımcı ile aranızda güven köprüsü kurmanın temel taşıdır.

1991 yılından bu zamana, yardımcı bayan şirketi olarak, ihtiyaç sahibi ailelerin, doğru hizmeti bulmaları için, evinde ilk kez yardımcı bayan çalıştıracaklar için uzman tavsiyeleri, şeklinde yazımızı paylaştık. Güvenilir, tecrübeli ve referanslı yardımcı bayan için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
17.10.2019

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?