Eve yardımcı eleman arıyorum

Eve yardımcı eleman arıyorum derken, evdeki ihtiyaç duyduğunuz her türlü işleri bilen referanslı yardımcı aradığınızı biliyoruz. Nasıl ki bir terzi, dikiş dikmeyi bilirse, ölçü almanın inceliklerini bilirse, ev işlerine yardımcı olarak çalışan elemanların da, yemek, ütü ve temizliğin detaylarını bilmek zorundadır. Evde yapılan temizlik nankördür. Özellikle, müstakil, çocuklu ve evcil hayvanı olan bir evseniz, bütün bu özellikler, bir eksik iki fazla bir arada olabilir. Bu nedenle, evdeki yardımcının düzenli ve sistemli çalışmayı bilmesi, planlama yaparak bunu yönetmesi gerekir.

Eve yardımcı eleman arıyorum

Evde yardımcı eleman ile çalışmak, karşılıklı iyi niyet ve sahiplenme gerektirir. Uzun yıllar içerisinde, çalıştığım işveren ailelerimizde sıklıkla duyduğum en güzel cümlelerden birisi, çalışmak isteyen yardımcı elemanlarda duyduğum cümle ile aynıdır.

İşverenler; ‘’evimi kendi evi gibi benimseyip sahiplenmesini istiyorum, biz yanımızda çalışan yardımcıyı, aileden biri gibi görüyoruz’’

Elemanlar; ‘’ iyi bir aile olsun, bana iyi davransınlar, çalışacağım evi kendi evim gibi görürüm’’

Bizlere düşen görev ve sorumluluk, bu iki pazılı birleştirip, doğru eşleştirme yapmak. Bizlerden danışmanlık hizmeti almayı bunun için istiyorsunuz. Yardımcı bayanın referansı var mı? iş biliyor mu? güvenilir mi? gibi kritik noktaları aşmış, tecrübeli insanlarla çalışabilmek için!!

Evde çalışan yardımcılar içinde, gerçekten çalışmaya niyeti olan, kaliteli referanslara sahip elemanları bulmak, zaman ilerledikçe zorlaşıyor. Bunun nedeni, dejenerasyona uğrayan herşey gibi, insanlara güven ve iyi niyetin bozulmasıdır. İnsanlar bazen hiçbir şey yapmadan para kazanmak isteyebiliyor, yada uyum sağlamakta zorluk çekiyor. Ev işlerine yardımcılık mesleğinin de, her meslekte olduğu gibi, önemli psikolojik ve manevi yeterliliklere sahip olmak gerekiyor. Sabırlı, özverili ve saygılı yapıda olmanın kilit noktası, uzun süreli iyi referanslara sahip olabilmektir.

Bizler 29 yıllık yardımcı bayan danışmanlık firması olarak, en önemli tavsiyemiz, eve yardımcı eleman arıyorum ihtiyacında iken, referans almadan tanıdık kanalıyla da olsa yardımcı eleman işe almayın. Empati yapabilen insan kaynakları uzmanlarıyla çalışmak isterseniz, siz de hemen şimdi bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 08.10.2020

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?