Evdeki gündüzlü yardımcı neler yapar?

Gündüzlü çalışan yardımcılar, ev sahiplerinin ihtiyacına göre, Haftanın 5 günü ev işlerine yardımcı, haftanın 6 günü ev işlerine yardımcı, haftanın 3 günü ev işlerine yardımcı, haftanın 2 günü ev işlerine yardımcı, yarım gün ev işlerine yardımcı olarak çalışırlar. Evdeki gündüzlü yardımcı neler yapar? sorusunun cevabı, haftanın kaç günü çalıştıkları ve evde yaşayanların ihtiyaç duyduğu beklentilere göre değişmektedir. Bu haftaki yazımızda, bu ihtiyaçlara göre yapılan işler ile ilgili bilgiler sunacağız.

Evdeki gündüzlü yardımcı neler yapar?

Gündüzlü yardımcının bir günü nasıl geçer?

-Genellikle evin içinde yaşayan aile nüfusu ve evin büyüklüğü, işlerin günlük planmayla sırasına konmasını gerektirir. Evde yaşayan bebek, çocuk varsa, ev işleri yanı sıra, çocuklar konusunda, anneye yardımcı da olur. Ayrıca, evinizde sizinle yaşayan aile büyüklerinize de destek olabilir.

-Çalışan ailelerde, gündüzlü yardımcı, yemeklerinizi ve sofranızı hazırlamış bir şekilde sizi bekler. Günün yorgunluğu sofranızda ailenizle keyifli bir yemek eşliğinde giderebilirsiniz. 

-Çalışan anne ve çalışan baba iseniz, çocuğunuz ya da çocuklarınız var ise, çocukların okul öncesi ve sonrası hazırlıklarını yapabilir. (kahvaltı, servise verme, servisten almak gibi )

-Kirli çamaşırlarınızı, beyazlar, siyahlar (açık- koyu renkliler) ve hassas çamaşırları (yün, ipek, v.b.) grup halinde ayırarak yıkanmasını ve temizlenmesini sağlar. Tabii bunları yaparken, kıyafetlerin ters çevrilmesi ( yıpranmasını önlemek için), kıyafetlerin cep kontrolünün yapılması gerekir. Ayrıca yatak çarşaflarının ve yastık kılıflarının haftalık yıkanması ve havalandırılmasını görev haline getirir.

-Ütü yapar, özellikle çalışan kadınlar ve çalışan babalar için, iş hayatındaki görünümlerinde, ütü önemli bir detaydır. Ütülediği kıyafetleri, dolap düzeni içerisinde yerleştirir.

Gündüzlü yardımcı; tuvalet, banyo, lavabo, ayna vb. yerlerin temizlenmesi, kullanılan havlu,  sıvı sabun, lavabo-pisuvar tablet, tuvalet kâğıdı vb. temizlik malzemelerinin kontrol edilmesi, eksiklerinin listelenmesi gibi işler de, günlük yapması gereken görevleri arasındadır.

*Cam, pencere, balkon, teras  gibi yerlerin belirli zamanlarda temizlenmesini sisteme koyarak yapar.

1991’den bu yana, yardımcı danışmanlık firması olarak, binlerce insan tanıyıp içlerinden seçtiğimiz adayları, tüm güvenlik süzgeçlerimizden geçiriyoruz. Kimlik bilgileri yanı sıra, aile özel hayatlarını da araştırarak, aklı başında insanlara iş bulmaktayız.

Ailenizin ve yuvanızın merkezinde çalışacak, ev işlerine gündüzlü yardımcı, çocuklarınızı ve tüm sevdiklerinizi gözünüz arkada kalmadan, emanet edebileceğiniz güvenilirlikte olmalıdır. Bu hafta sizlere, evdeki gündüzlü yardımcı neler yapar? paylaşmaya çalıştık. Canınızı ve malınızı emanet edebileceğiniz, güvenilir ve referanslı yardımcı arıyorum diyorsanız bizi arayın.

Güldan Şahbaz
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
17.12.2020

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?