Evde pratik temizlik için 6 yöntem

Sevgili hanımlar, biz ev kadınları olarak, sizler için, kendi evimizde uyguladığımız, çok kolay ve pratik temizlik önerilerini “evde pratik temizlik için 6 yöntem” şeklinde kaleme aldık. Dileriz sizde, iyi sonuçlar alıp, temizlikteki dayanışmamıza ortak olursunuz.

Evde pratik temizlik için 6 yöntem

Evde pratik temizlik için 6 yöntem

1 – Kolay temizliğe uygun üretilen halı kullanarak; koltuklar ve oturma grubunuzdaki kılıfları çıkabilen minderler veya silinebilir şeklinde kullanarak, hem kolay temizlik, hemde pratik temizlikle, ev temizliğinde pratiklik yaratabilirsiniz.

2 –  Evinizde; cilalı ahşap sehpa ve masalar çok daha kolay temizleme özelliğine sahip olduklar için dekoratif anlamda temizliğe yardımcı mobilyalardır.

3 – Pratik olarak, evde iş biriktirmeme yöntemleri olarak; yatağınızı toplamak, etrafa göz gezdirip dağınıklık yaratan nesneleri yerlerine yerleştirmek, haftalık temizliği beklemeden her duşa girdiğinizde banyo fayanslarını bir dakikanızı ayırarak üstünkörü fırçalamak, asla bulaşık biriktirmemek, yere dökülen şeyleri hemen o an süpürmek ya da silmek ve kirlilerinizi düzenli olarak kirli sepetlerinde biriktirmek, şeklinde sıralayabiliriz.

4 – Evinizde, yüksekteki yerlerin tozunu alırken, toz zaten süpürülmüş olan zeminin üzerine dağılır. Bu da yerlerinizi tekrar süpürmenizi gerektirecek kadar kirlilik yaratmasa bile zeminin kirlenme süresini kısaltır. Temizlik yaparken yukarıdan aşağıya doğru kuralını uygularsanız; evlerinizi çok daha hızlı temizleyebilir ve çok daha uzun süre temiz tutabilirsiniz.

5 – Evlerimize giren temiz hava içeride biriken kirli havanın yarattığı ağırlık hissini yok eder. Bu yüzden evlerinizde yaptığınız haftalık temizliği beklemeden; her gün güne başlarken de, kısa da olsa, evinizdeki tüm pencereleri açın ve 10 dakikada olsa, içeriyi havalandırın.

6 – Evinizde gizli depolama alanları olan, orta sehpalar tercih edin. Çünkü; salon ve oturma odası gibi daha aktif olarak kullandığımız alanlarda okuduğumuz dergi ve kitaplar; günlük gazeteler, bardak altlıkları, arada bir üstümüze aldığımız küçük battaniyeler vs gibi ortalığı olduğundan daha dağınık gösteren, ancak sürekli elimizin altında bulunmasını istediğimiz nesneleri toplaya bileceğimiz bu depolama alanlarına; her gün bir 5 dakika ayırıp toplayarak dağınık görüntüden kurtulabilirsiniz.

1991 yılından bu zamana; ev işlerinde yardımcı arıyorum konusunda, ev işlerine yatılı yardımcı bayan, yabancı yardımcı ve ev işlerine gündüzlü yardımcı bayan eleman pörtföyümüzle sizlerin yanında olmaya devam ediyoruz. Referanslı, güvenilir ve tecrübeli yardımcı bayan  için, en iyi yardımcı şirketi bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Uzman İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 30.04.2020

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?