Ev yardımcısı ile uzun vadeli çalışmayı nasıl sağlarsınız?

Yardımcı bayan ajansı olarak, 28 yılın verdiği bilgi, birikim ve deneyimlerle, ev yardımcısı ile uzun vadeli çalışmayı nasıl sağlarsınız ?, konulu yazımızla, en baştan göz önünde bulundurmanız gereken konuları sizler için kaleme aldık.

Ev yardımcısı ile uzun vadeli çalışmayı nasıl sağlarsınız?

Ev yardımcısı ile uzun vadeli çalışmayı nasıl sağlarsınız;

Aldığı sorumlulukların kontrolünü ve yönetimini, tamamen yardımcıya bırakmamak gerekir. Sizin beklentilerinizin dışında, kendi bildiği gibi hareket etmesine yol açarak, zamanla uyumlu bir işbirliğini kaybetmenize yol açabilir.

Evdeki yardımcı bayan ile mesafeyi korumayıp, karşılıklı akrabadan öte, özelinizi paylaştığınız bir arkadaş ilişkisi kurarsanız, zamanla bu, iki taraf içinde suistimale açık bir kapı haline gelebilir. Arada mesafe ve saygının oluşması, iş ilişkisini koruma ve hizmetin devamı için çok önemlidir.

Yardımcı bayana emanet edeceğiniz, çocuğunuz, yaşlınız veya hastanız var ise, yardımcıya bu detayları tüm açıklığıyla anlatmalısınız. Yardımcı bayan ev ile ilgili tüm işlerin sorumluluğu yanında, alacağı diğer sorumlulukları da önceden bilmelidir. En baştan altından kalkıp kalkmayacağına göre karar verecektir. Bir deneyelim veya belki yapabilirim gibi söylemler, yardımcının kendine güvenmediğini gösterir. Bu şekilde başlangıç yaparsanız, kesinlikle uzun vadeli hizmet alamazsınız.

“Yardımcının her şeyi en baştan bilerek evet demesi çok önemlidir”

Ev işlerine yardımcı bayan işe alırken, eviniz ile ilgili her konudaki tutumunuzu, kurallarınızı ve beklentilerinizin altını çizerek net anlatmalısınız. Attığı her adımda, size önceden danışması gerektiğini bilen, tecrübeli yardımcı bayan ile çalışmalısınız.

“Yardımcıya uygun iş değil, işe uygun yardımcı prensibinde hareket etmelisiniz”

Yaşam koşullarınıza göre, bir yardımcı bayan ile çalışmayı tercih etmelisiniz. Çalışan aile veya yoğun hayatı olan aileler olabilirsiniz. Seyahatleriniz olabilir, iş temponuz, mesai saatleriniz ve sosyal hayatınız, aile büyükleri gibi bir etkenle desteklenmiyor olabilir.

Bu nedenle, ihtiyaç duyduğunuz çalışma şekli, yatılı yardımcı mı ? gündüzlü yardımcı mı ? kararını doğru vermeniz gerekiyor. Çünkü sonradan talep edilen yatılı kal veya gündüzlüye dönelim istekleri, uzun vadeli yardımcı çalıştırmanıza engel olacaktır.

Yardımcınız ile kimyanız uyuşmalı;

Yaşam tarzı, gelenek- görenekler, düşünce tarzı gibi konularda aynı doğrularda buluşabileceğiniz, güvenilir yardımcı bayan olması çok önemlidir. Dominant yapınız var ise, yani kontrolcü iseniz veya tam tersi, yumuşak ve duygusal yapıda iseniz, bu kimyanıza uyum gösterebilecek bir yardımcı bayan ile uzun vadeli çalışabilirsiniz.

Buna dikkat etmezseniz, çatışır ve sık sık sorunlar yaşarsınız. Bu konuda fikir sahibi olabilmek için en iyi yöntem, referanslı yardımcı bayan ile görüşüp, bu detayları bizzat referansından öğrenebilirsiniz.

Ev yardımcısı ile uzun vadeli çalışmayı nasıl sağlarsınız? şeklinde bilgiler sunmaya çalıştık. Evde yardımcı çalıştırırken bütün bunlara dikkat etmek yanında, yardımcı personel çalıştırmayı bilmekte gerekiyor. Patron – çalışan ilişkisini iyi kurmak ve yönetmek sizlerin elindedir.

En önemli ve son tavsiyemiz, her konuda biriktirmeden iletişime açık olmanızdır. Beğenmediğiniz veya hatalı bir durumda, biriktirmeden, hemen o anda çözüme kavuşturmaya çalışmalısınız. İletişim, hayatın her alanında olduğu gibi, evde çalışan yardımcı bayanlar konusunda da çok önemlidir. Karşılıklı dürüst bir ilişki olayın temelidir. Ev işlerine yardımcı bayan ihtiyaçlarınız için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
14.11.2019

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?