Ev Temizliğinde 7 şart şurt kuralı

Sevgili hanımlar, çalışan bir anne olarak, evdeki yardımcı bayan konusunda, beklediğim ve olması gerek şart şurt kurallarını, ev temizliğinde 7 şart şurt kuralı başlığında kalem alıp sizlerle paylaşmak isterim.

Öncelikle, Ev temizliğinde şart şurt ne demektir ? açıklayalım;

Bildiğiniz üzere, evimizdeki temizlik en hassas ve detay isteyen bölgedir. İşte bu bölge, biz ev kadınlarının en dikkat ettiği inceliklerle doludur. Evimizdeki temizliğin yapılışındaki bu ince detaylı temizlik bilgilerine ve bu bilgilerin uygulanmasına, evde şartlı şurtlu temizlik deriz.

Ev Temizliğinde 7 şart şurt kuralı

Ev temizliğinde 7 şart şurt kuralı ;

1- Evdeki Temizlikte, cam, yer, toz, lavabo, mutfak ve bölgelerin, temizlik bezi ve kovaları farklıdır ve temizlik yaparken, bu ayrımı yapmak hijyen gereklidir.

2- Temizlik deterjanları, ahşap, deri, yüzey, banyo, mutfakda farklı farklıdır ve bu deterjanların farkını ve kullanım yerlerini bilmek, uygulamak şart şurt tur.

3- Evde temizliğinde, temizliğe nereden başlamak ve bitirmek bir şart şurt tur. Temizliğin kalıcı ve hijyenik olması için, süpürge, toz ve silmenin sırasını bilmek çok önemlidir.

4- Evde gerek siz, gerekse çalışan ev işlerine yardımcı bayanınız, yemek yaptığı için ve evdeki hijyen için, tırnakları kısa ve saçları derli toplu olmalıdır.

5- Evde temizlik yaparken, özellikle banyoda, lavabo ve klozet temizlerken eldiven kullanılmalıdır.

6- Bazı aileler ve yaşantı şekilleri bu durumu uygun bulmada, eve sokak ayakkabısı ile girmek ve gezmek, şart şurt kuralına tamamen aykırıdır. Sokak ayakkabısı ile eve girilmemesi bir şart şurt tur.

7- Çamaşırlarınızı rengine göre ayırmak, iç çamaşırlarını diğer kıyafetlerle karıştırmamak ve en önemlisi çocuk iç çamaşırları ile yetişkin iç çamaşırlarını karıştırmadan yıkamak, hem bir hijyen kuralıdır; hem de evdeki şart şurt.

Sevgili hanımlar; siz de biliyorsunuz evdeki detaylı şart şurtu anlatmakla bitiremeyiz; önemli olan bunun farkındalığında olan bir yardımcı bayan; temizlikçi kadın, yatılı yardımcı veya gündüzlü yardımcı ile çalışmaktır.

Bizler hem iş kadını, hem ev kadını olarak; ev temizliğinde 7 şart şurt kuralı ile sadece yardımcı bayan vermek için vermiyoruz demek istedik. Eviniz için ihtiyaç duyduğunuz; tecrübeli yardımcı bayan ve referanslı yardımcı bayan için; en iyi yardımcı bayan şirketi olarak bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 30.07.2020

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?