Ev Personeli Nedir ? Ev Personeli Neler Yapar ?

Sevgili okurlarımız, sizleri 29 yıllık bir profesyonel ev personeli firması olarak,  bilgi ve deneyimlerimize dayanarak, ev personeli nedir ?,  ev personeli neler yapar ?  şeklindeki iş tanımlarında, merak ettikleriniz konusunda bilgiler paylaşmak isteriz.

 

Ev Personeli Nedir ? Ev Personeli Neler Yapar ?

Güvenilir, tecrübeli ve referanslı, eve profesyonel yardımcı için, profesyonel ev hizmetleri nasıl alınır? diyorsanız bizi arayın.

Ev personeli nedir?

İnsanların, ev hayatlarındaki düzeni ve ihtiyaçlarını sağlamak amacıyla, evlerinde çalıştırmak üzere işe aldıkları, evin detaylı temizliği, evde ev yemekleri yapımı, misafir karşılama ve sunum, çamaşırların yıkanması ve ütülenip yerleştirilmesi, genel evin düzeni, dolap düzeni gibi konularda, insiyatif kullanıp, belli bir sistemde bu işleri yürütebilecek, güvenilir, tecrübesi ve referansları olan ev çalışanlarına ev personeli denir.

Ev personelinin olmazsa olmaz en önemli özellikleri nelerdir?

*Önce güvenilirlik hususu, yani bütün kimlik araştırmaları yapılmış, aile düzeni olan, kişisel temizliğine önem veren, saygılı, referansını koruyan, çalıştığı işyerinin özel hayatına saygılı olmalıdır.

*İşverenin beklentilerini karşılayabilecek yeterli tecrübeye sahip, işverenin gelenek, görenek ve tarzına uygun anlayışta davranabilen, uyumlu iş disiplinine sahip, çalıştığı aileyi sahiplenebilen, iyi niyetli, sabırlı ve dikkatli olmalıdır.

* Ev personeli, özel hayatını işe yansıtmaz, işine saygıyla ve itina ile bakan, sorumluluk duygusunu kullanabilen, hijyene önem veren, tertipli ve düzenli olmalıdır.

* İş tanımına uygun bir şekilde, uzun vadeli çalışmasında, herhangi bir alevi veya fiziksel engeli olmayan bir, ev personeli olmalıdır.

Ev personeli neler yapar?

*Ev personeli, evle ilgili A’dan Z’ye her şeyden sorumludur.  Ev işleri konusunda, daha önce çalışmış,  referanslı ev personeli,  yemek bilen,  ütü bilen, dolap düzeni bilen, tecrübeli ev personeli evde her işi yapar.

*Ev personeli, işverenin direktiflerini dinler,  çalıştığı evin kurallarına uyar, evin temizliğini bir sisteme koyar ve her zaman telkinle değil, kendi insiyatifi ile söylenmeden sorumluluklarını yerine getirir.

Yatılı ev personeli;

Daha öncede yatılı ev personeli olarak, yatılı ev işlerine yardımcı olarak çalışmış referansa sahiptir ve işverenin yatılı ev personeli beklentilerini tamamıyla karşılar. Yatılı ev personeli, seyahat engeli olmayan ve ortak yaşam kurallarına uygun, bu işleri meslek olarak gören, uzun vadeli çalışmasında, herhangi bir özel nedeni veya sağlık problemi olmayan, kişisel temizliğine dikkat eden, işine ve işverenine saygılı, mesafesini koruyabilen, özel hayata saygılı, mesafesini ve saygısını koruyabilen, prensiplerde çalışır.

Gündüzlü ev personeli;

İşveren ile anlaşılan çalışma saatlerine uygun, iş tanımına uygun olarak, ailenin ev işlerine yardımcı olarak, her konuda beklentilerini karşılayabilen yardımcıdır.

Çalışma saatlerine saygılı; ulaşım sıkıntısı olmayan, bu işleri meslek olarak gören; uzun vadeli çalışmasında, herhangi bir özel nedeni veya sağlık problemi olmayan; kişisel temizliğine dikkat eden, işine ve işverenine saygılı, mesafesini koruyabilen, yemek, ütü, temizlik gibi; ev ile ilgili A’dan Z’ye tüm işlerden sorumlu, bütün bu görevlerini problemsiz yerine getiren yardımcıdır.

Sizlere aktardığımız bu bilgiler dışında; ev personeli nedir ? ev personeli neler yapar ? . Hakkında daha birçok detayı öğrenmeniz ve size uygun en iyi ev personeli için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 13.08.2020

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?