Ev işlerine yarım gün yardımcı arıyorum

İnsanların, ev işlerine yarım gün yardımcı arıyorum demelerinin birçok sebebi olabilir. Bu sebeplerin bir çoğu, bütçe ile alakalı veya ihtiyacın yarım günde çözülüyor olmasıdır. Yarım gün yardımcı bayanların, yarım gün çalışmalarının nedeni ise, aile hayatları, çocuklarına zaman ayırmak, kendine zaman ayırmak gibi birçok neden olabilir. Fakat, yarım gün çalışan yardımcılarında, tıpkı tam gün çalışanlar gibi, güvenilir, tecrübeli ve referanslı yardımcılar olması şarttır.

Ev işlerine yarım gün yardımcı arıyorum

Ev işlerine yarım gün yardımcı arıyorum , Yarım gün yardımcıların çalışma saatleri;

Bu durumu aslında ihtiyaç sahibinin beklentileri belirler. Çünkü, kimi aileler çalıştığı için, çocuğunun okuldan karşılanmasını ister, kimisi ise, ev işlerinde destek olarak, yarım günü yeterli bulur. Yarım günlerde saatler genelde, 13.00 – 18.00 veya 14.00 – 19.00 gibi olabiliyor. Fakat önceden de söylediğim gibi, eğer çalışan bir anne baba, çocuğunun okuldan karşılanmasını istiyor ise, işten geliş saatlerine göre, akşam çıkış daha geç saatlerde olabilir. Genellikle, hafta içi 5 gün şeklinde çalışılır. Bazı zamanlarda (hastalık veya tatil gibi) tam gün gelmesi istenildiğinde, günlük geldiği ücret farkları ödenir.

Yarım gün yardımcılarda ücretler nasıl belirleniyor ?

Yarım gün yardımcı arıyorum diyen ve daha önce bu hizmeti almamış ailelerde, doğru bilinen bir yanlış vardır.

Yarım gün çalışanların ücretleri, tam gün çalışanların yarısı gibidir”

Bu çok sık düşünülen yanlış bir tahmindir. Çünkü, örneğin; tam gün 2500.00tl – 3000.00tl ile çalışan bir yardımcı bayan, Yarım gün olarak, 1250.00tl – 1500.00tl ye çalışmaz. Çünkü, yardımcının uzun vadeli çalışıp, ihtiyaçlarını gidermesi için yeterli değildir. Burada temel amaç, hem yardımcıya zaman konusunda esnek davranmak, aile tarafından ise, bürçeyi rahatlatmaktır. Yarım gün yardımcı ücretleri 2019 yılında, 2000.00tl – 2500.00tl + sgk şeklindedir. Tabii ki bu, iş tanımı içeriği ve mesai saatlerinin esnekliklerine göre değişebilir.

Yarım gün yardımcı çalışma şekilleri;

Çocuğu okuldan karşılayacak yarım gün yardımcı;

Bu tarz bir yardımcı çalıştırmak taki ana sebep, çalışan ailelerin, çocuklarını okuldan karşılayacak bir durumlarının olmamasıdır. Yarım gün yardımcı, çocuk okuldan gelmeden önce işe gelerek, ev işleriyle ilgili aileye yardımcı olup, çocuğu okuldan karşılar. Çocuğun güven içerisinde ve ihtiyaçları karşılanmış şekilde, anneye veya babaya, işten geldiklerinde teslim eder.

Yarım gün anne yardımcısı;

Yarım gün yardımcı çalıştırmanın diğer nedeni de, ev hanımı olan annelerin de, bu yardıma ihtiyaç duymalarıdır. Birden fazla çocukları olan aileler veya ikiz çocukları olan aileler gibi, zor ve işin hiç bitmediği evlerde, anne bir sağ kol ve nefes aldıracak bir yardım eli arar. Bu nedenle, hem ev işlerine yarım gün yardımcı, hemde dışarıdaki işlerini ve ihtiyaçlarını yapabilmeleri için, çocuklarını emanet edecekleri bir ihtiyaçtır.

Yarım gün yardımcı çalıştıran bazı anneler ise;

Yarı zamanlı çalışan annelerdir. Öğretmen, özel ders öğretmenleri, part-time hizmet sektöründe çalışan anneler, home ofis çalışan anneler gibi, iş hayatı tam zamanlı olmayan anneler için yarım gün yardımcı çalıştırmak daha elverişlidir.

Yaşlı veya hastalar için, çoğu zaman yatılı yardımcı tavsiye etsek de, bütçe olarak daha uygun olduğu için, yaşlının ev işlerine destek olması için, yarım gün yardımcı bayan tercih edilebiliyor.

Yardımcı bayan ajansı olarak, bu tarz ev işlerine yarım gün yardımcı arıyorum diyen ve yarım gün yardımcı almak isteyen aileler için, oluşturduğumuz yarım gün çalışacak yardımcı portföyümüz mevcuttur. Yardımcı ihtiyaçlarınız için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
21.11.2019

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?