Cam ve Pencere Silmenin Pratik Yolları

Birçok ev hanımı için, en zor ev işi sayılan, sevilmeyen, pencere ve cam temizliğidir. Dışarıda bulunan inşaat tozları, yol tozları, yağmur ve kar izleri camların çabuk kirlenmesine yol açar. Cam pencere silmenin pratik yolları nı, siz değerli ev hanımları için kaleme aldık. Bu yöntemlerden bazılarını biliyor olabilirsiniz.

Cam pencere silmenin pratik yolları

Cam pencere silmenin pratik yolları;

Ancak bilmediklerinizin de olduğunu düşünüyoruz, peki kolay cam temizliği nasıl olur, hep birlikte görelim.

Cam silme püf noktaları nelerdir?

*Kadınlar arasında en bilindik yöntem ‘’ gazete yöntemi ‘’ diyebiliriz. Bunun içinde, cama ya da gazete kâğıdına camsil sıkıp kolayca temizleyebilirsiniz. ( fazla sıkarsanız, gazetenin boyasının akmasına neden olabilir)

*Fırça, ya da kullanmadığınız diş fırçası ile cam balkonun raylarındaki tozları kolayca temizleyebilirsiniz.

*Camlarınızın toz tutmasına engel olacak, bir diğer yöntem ise, yumuşatıcı yöntemi diyebiliriz. Çamaşır yumuşatıcısını, ılık suya dökerek camlarınızı silebilirsiniz.

*Cam temizleme suyuna, bulaşık deterjanı koyarak, parlak camlara sahip olabilirsiniz.

*Cam temizleme suyuna, (sıcak su) bulaşık makinesi parlatıcısı ve yarım bardak sirke suyu ekleyerek temizleyebilirsiniz.

*Cam sil suyu yerine, kolonya yöntemini de deneyebilirsiniz. Kolonyanın alkol oranı olarak daha zengin olduğunu söyleyebiliriz. Camsil suyunun rengi mavi olduğu için bazen lekeler bırakabilir.

*Diğer bir yöntem ise, şampuan yöntemidir. Kovanıza sıcak su doldurup içine kremsiz şampuan ve elma sirkesi koyarak temizleyebilirsiniz. ( yaklaşık 2-3 tatlı kaşığı kadar kremsiz şampuan, yarım çay bardağı elma sirkesi yeterli olacaktır, normal şampuan da kullanabilirsiniz)

*Bir kovanız da durulama suyu, diğer kovanız da çamaşır suyu, cif ve çok az sirke ile karıştırıp pimapenleri  ve çevresini kolayca temizleyebilirsiniz.

Kolay ve hızlı bir şekilde cam temizliğinizi yapın ve geri kalan günün tadını çıkarın.

Hijyene ve düzene önem veren okurlarımız için,cam ve pencere silmenin pratik yolları , şeklinde yazımızı sunduk.

Evinizde düzeni korumanın önemi, sağlık açısından, yaşam alanlarınızın hijyenik olmasına bağlıdır. Evde temizlik yapılması, önemli bir konudur.

Yardımcı bayan şirketi olarak, haftada 2 gün temizlikçi, haftada 3 gün temizlikçi, haftada 5 gün yardımcı bayan, haftada 6 gün yardımcı bayan şeklinde tüm ihtiyaçlarınız için, güvenilir temizlikçi kadın ve tecrübeli temizlikçi kadın hizmeti vermekteyiz.

Yardımcı bayanlarımız, işbilen, düzen bilen ve büyük ev temizliği yapmanın yanı sıra, günlük olarak yapılan toz alma, süpürge açma, yer silme, ütü yapma gibi günlük işlerinizi de, sistemli olarak yaptıkları için, sağlıklı ve huzurlu bir ortamda yaşamamızı sağlar.

Ev işlerine yardımcı arayan aileler için, 29 yıldır hizmet vermeye devam ediyoruz. Profesyonel yardımcı bayan konusunda, İhtiyaç sahibi tüm işverenler bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan Şahbaz – 20.03.2019

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?