Çalışan kadın ev işlerine nasıl yetişir ?

Çalışan bir kadın ve çalışan bir anne olmak, eve, çocuklara ve alışverişe yetişmek, her şey çok güzel bir düzende devam etsin demek, bunun için adeta çırpınmak, elbette çok yorucu ve bir o kadar da pratikliği gerektirdiği için, siz çalışan annelere, çalışan kadın ev işlerine nasıl yetişir ? şeklinde yazımı sunmak istiyorum.

Çalışan kadın ev işlerine nasıl yetişir ?

Çalışan kadın ev işlerine nasıl yetişir ?

Her şeyi önce kafada planlayıp, uygulamaya koymak;
Tıpkı iş hayatımız gibi, ev hayatımızı da kontrol altına alıp, işleri belli planda yürütmek, elbetteki iyi bir plan yapmaktan ve bunu uygulamaktan geçer. Sizlerde, en uygun olan planı kafanızda yapıp bitirin, uygulamada onlar zaten tıkır tıkır bitecektir.

Belli bir rutin ve işleyiş düzeni koymak;

Örneğin, çarşaf değiştirme, havlu değiştirme, çamaşır yıkama ve ütü günleriniz olsun. Bütün bunların günü olması demek, bütün işleri bir güne sıkıştırmadan, hem az yorulmanızı, hemde ev işlerinin birikmemesini sağlayacaktır.

Yemeklerinizin düzenini haftalık olarak planlayın;

Çalışan ailelerde, genelde akşam yemeği çok önemlidir. Örneğin, çorbayı ve zeytin yağlıyı, 2 gün yenecek şekilde yapabilirsiniz. Sıcak sebze yemeklerini, taze ve sağlıklı yemek için, bir gün önce, akşamdan pişirip buzdolabına koyabilirsiniz. Ayrıca, ertesi güne artan yemeğinizin yanına, tavuk, balık veya et ızgara yaparsanız (fırın yemekleri de olabilir), kısa zamanda, 2. bir sıcak yemek elde etmiş olursunuz. Yapacağınız haftalık yemek programını, günlük olarak, sebze, protein, karbonhidratlara göre uygulayarak, hem sağlıklı hemde farklı yemekler yemiş olursunuz.

Evinizi hafta içinde derli toplu tutun;

Hafta içi eve çok yorgun geldiğinizi biliyorum. Fakat, akşamları, evin üstten süpürülmesi, dolapları düzenli tutmak, her şeyi yerli yerinde bırakmak, hafta sonuna bütün işleri yığmadan, çocuklarınıza ve diğer dışarıdaki işlerinize de zaman ayırmanızı sağlar.

Sevgili çalışan hanımefendiler, hayatımız koşturmakla geçiyor ve hepimizin ev işlerine yardımcı bayan çalıştırması, maddi açılardan mümkün değil. Ayrıca, gündelik temizliğe yardımcı bayan da alsak, diğer günlerde evin sirkülasyonu devam ettiği için, pratik olup, biraz daha yorulmamız gerekiyor.

Bu yazımda, naçizane kendimde çalışan bir kadın ve anne olarak, kendi evimde uyguladığım bazı yöntemleri, çalışan kadın ev işlerine nasıl yetişir? şeklinde sizlerle paylaştım. Umarım faydasını görürsünüz. 🙂 Yardımcı Bayan Konusundaki ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
25.07.2019

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?