Yatılı yardımcı eleman şirketleri

1991 yılından bu zamana, insan emanet etmenin, mal emanet etmenin önemini bilerek, özen ve güvenle yanında olmaya devam ediyoruz. Sektörün sorumluluğunu anlamadan ve kanunu mevzuatlarını bilmeden, internet ortamında ve sosyal medyada, yatılı yardımcı eleman şirketi gibi hareket eden yüzlerce sahte firmalar olduğu için çok dikkat etmelisiniz. 33 yıllık İşkur izinli özel istihdam bürosu olarak, bu hafta işverenleri ve elemanları uyarmak amacıyla, yatılı yardımcı eleman şirketleri konusunda, tavsiyelerimizi kaleme aldık.

Yatılı yardımcı eleman şirketi olmak;

 

Hem işverenlerin güvenliği, hem de ev işlerinde çalışan yatılı yardımcıların güvenliği demektir. En büyük riskler 2 taraflıdır, işverenler canını ve malını emanet ederken, yatılı yardımcılar ise, nasıl bir ortamda çalışacaklarını bilmezler. İki tarafında güvenliğini sağlamak, kurumsal ve profesyonel çalışan bir yatılı yardımcı danışmanlık şirketinin görevidir. İnternet ormanında hareket etmek daha kolay ve hızlı olabilir fakat hizmet alacağınız kişi yada kişilerin, kurumsal anlamda bir kimliği, yeri yurdu ve sağlam referansları olmalıdır. Yatılı yardımcı danışmanlık firması, evinize aldığınız kişinin her türlü kimlik bilgilerini ve özel hayatındaki yaşantısını size aktarabilmelidir. İşverenler olarak, katalogdan resimlere bakarak ve kısa bilgilere aldanarak, işe alım yapmamalısınız. İşe alacağınız kişiyi iyi analiz etmeli, hissetmeli ve tanımalısınız. Ayrıca atlamamanız gereken en elzem konu, referans araştırmalarını yapmanızdır. Referans çalışan kişilerin aynasıdır. Referans sayesinde, çalışacağınız yatılı yardımcı elemanın, tecrübelerini bilir ve hangi sorumlulukları alıp alamayacağı konusunda netleşirsiniz. Ama unutmayın ki, her ailenin kültürü ve yaşam tarzı farklıdır. Yaşamadan o yatılı yardımcı elemanın, size uygunluğunu tam olarak anlayamazsınız. Bu nedenle, güvenilir yatılı yardımcı eleman, tecrübeli yatılı yardımcı eleman ve referanslı yatılı yardımcı eleman işe almanızı tavsiye ediyoruz.

 

Yatılı yardımcı eleman şirketleri

 

Yatılı yardımcı şirketleri arasından, hangisi ile çalışalım diye karar verirken şunlara dikkat etmelisiniz;

İşkur belgeli Danışmanlık firması olmasına

-Kurumsal bir kimliğinin olmasına

-Kaç yıldır bu sektörde olduğuna

-Hizmet anlayışı ve işleyişinin belli kurallara bağlı olmasına

-Yatılı yardımcı elemanları ile ilgili her türlü bilgiye sahip olmasına

-Birebir mülakatlardan geçirdiği eleman pörtföyüne sahip olmasına

-Çalışmış olduğu işverenlerinden referanslar verebiliyor olmasına

-Sizi dinlemesi, anlaması ve doğru çözümler sunabilmesine

Yatılı yardımcı elemanlar iş ararken, hangi yatılı yardımcı şirketlerine başvuruda bulunmalıdır?

 

İşkur izinli danışmanlık ajansına başvurmalısınız. Bunun nedeni ise, bu izne sahip olan firmaların, elemandan komisyon almayan danışmanlık şirketleri olmasıdır.

-Kurumsal bir adresi ev kimliği olmalıdır.

-Sizi dinlemeli ve istediğiniz işlere yönlendirecek şirket olmalıdır.

Gündüzlü yatılı yardımcı eleman iseniz, yakın lokasyonlarda işler bulabilmelidir.

Yatılı yatılı yardımcı eleman iseniz, istediğiniz iş beklentisine uygun şartlarda işler önermelidir.

-Sizlerden hiçbir ad altında komisyon talep etmemelidir.

-Çalışacağınız işveren ile ilgili bilgileri, sizinle paylaşmalı ve şartlar konusunda hemfikir olmalıdır.

-Çalıştığınız işyerinde yaşadığınız sorunlar varsa, size yatılı yardımcı olmalıdır.

-Size iyi davranılan bir ortamda çalışmanızı sağlamalı ve maaşınızı düzgün alabileceğiniz, güvenilir iş temin etmelidir.

 

Bütün bu aktardıklarım, yatılı yardımcı eleman şirketlerinin olmazsa olmaz en önemli özellikleridir. İşverenler ve iş arayanlar bu konuda daha dikkatli ve seçici davranarak hareket etmelidir. Kurumsal ve profesyonel yatılı yardımcı şirketi ile çalışmak isterseniz bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

 İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz – .01.03.2024

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı paylaşın


Gündüzlü, Yatılı, Güvenilir ve Tecrübeli Yardımcı Bayan için Doğru Adrestesiniz.
error:
Mesaj Gönder
Whatsapp'tan Mesaj Gönder
Şimdi Whatsapp'tan Ulaş!
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?